CHP’Lİ GENÇLER, BATMAN ŞEHİTLERİ İÇİN TOPLANDI

CHP Pamukkale İlçe Gençlik Kolları, Batman’da PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit düşen 8 asker için ellerinde Türk bayraklarıyla Candoğan Parkı önünde toplanarak, basın açıklaması ge rçekleştirdi.

CHP’Lİ GENÇLER, BATMAN ŞEHİTLERİ İÇİN TOPLANDI

Batman'ın Hasankeyf İlçesi’nde yol yapım çalışmasının emniyetini sağlayan askerlerin bulunduğu zırhlı askeri aracın geçişi sırasında PKK'lı teröristlerin, asfaltın altına tuzakladıkları el yapımı patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucu patlamada; 8 asker şehit olmuş, 2 asker de ağır yaralanmıştı. CHP Pamukkale İlçe Gençlik Kolları üyeleri şehitler için Candoğan Parkı önünde toplandı. CHP’li gençler ellerinde Türk bayraklarıyla basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasına; CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı.

“TERÖRE KARŞI ORTAK BİRLİKTELİĞİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ”
CHP’li gençler adına konuşmayı, Pamukkale İlçe Gençlik Kolları Başkanı Numan Bozca üstlendi. Başkan Bozca; “Batman kırsalında şehit düşen İzmir’den Jandarma Astsubay Çavuş Ömer Yiğit Ulus, Samsun’dan Jandarma Uzman Çavuş Uğur Göksu, Amasya’dan Jandarma Uzman Çavuş Süleyman Aydın, Balıkesir’den Uzman Çavuş Okan Dinçer, Eskişehir’den Uzman Çavuş Neşet Gök, Antalya’dan Uzman Çavuş Ali Hekim, Ankara’dan Uzman Çavuş Özgür Can İnce, Kırıkkale’den Uzman Çavuş Yahya Şen ve vatanı uğruna şehit düşmüş tüm kahraman askerlerimiz anısına toplanmış bulunmaktayız.

Yüzyıllardır vatanımızı bölmeye, şanlı bayrağımızı indirmeye çalışan iç ve dış düşmanlara karşı kahraman Türk silahlı kuvvetlerimiz ve emniyet güçlerimiz nasıl izin vermedilerse, bugün de başta PKK olmak üzere hiçbir terör örgütüne izin vermeyeceklerdir. Bu alçak eylemler ülkemizi kaosa sürüklemek üzere yıllardır sahneye koyulan acımasız bir projedir. Kararlılıkla ifade ediyoruz ki; teröre karşı ortak birlikteliğimizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

“VATAN SİZE MİNNETTARDIR”
Başkan Bozca,  şunları söyledi: “Ateş düştüğü yeri yakıyor. Ne yaparsak yapalım şehit analarının evlat hasreti ile geçirdikleri bir dakikayı telafi edemeyiz. Şehitlerimizin yazdığı büyük tarihi öğrenmek ve onların hatıralarını canlı tutmak bizim en büyük görevimizdir. Onlar vatanın sinesine emanet olmuşlardır. Onlar her bir vatan evladının kalbinde yaşayacaklardır. Kurtuluşumuzdan bugüne bu topraklar uğruna can veren tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad, mekanları cennet olsun. Vatan size minnettardır.”

PINAR ÇANKAYA-İBRAHİM ALAYONT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER