CHP'Lİ GENÇLER ÇOCUK İSTİSMARINA 'HAYIR' DEDİ, İMZA TOPLADI

CHP'Lİ GENÇLER ÇOCUK İSTİSMARINA 'HAYIR' DEDİ, İMZA TOPLADI

CHP Merkezefendi Gençlik Kolları tecavüz ve çocuğa yönelik cinsel istismara karşı imza kampanyası başlattı. CHP’li gençler topladıkları imzaları Meclis’e göndermeyi planlıyor.

Son zamanlarda artış gösteren çocuk istismarı ve tecavüz olaylarına tepkiler çığ gibi büyüyor. Bu kapsamda; CHP Merkezefendi Gençlik Kolları ‘çocuk istismarına hayır’ diyerek imza kampanyası başlattı.

Gençler Candoğan Parkı önünde stant kurdu. 3 gün boyunca devam edecek kampanyanın ilk gününde 2 bin 658 imza toplandı. CHP’li gençlerin hedefi ise 15 bin imzaya ulaşmak. CHP Merkezefendi Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Özdarak kampanya hakkında bilgi verdi. Başkan Özdarak; “Özgecan olayında insanlar tepkilerini ortaya koymuştu. Ama ne yazık ki bu tepki yetersiz kaldı ya da gereken yapılmadı. Biz bundan yakınıyoruz. Son zamanlarda ne yazık ki bu olaylar iyice arttı. Sadece kadınlarımız da değil; erkek çocuklar bile tecavüze uğrayabiliyor. Bizde bunlara tepki gösteriyoruz. İmza topluyoruz. İlk günümüz olmasına rağmen önemli bir imza topladık. 2 gün daha buradayız. İmzalarımızı meclise ileteceğiz ve mecliste görüşülmesini isteyeceğiz. Tüm halkımızdan destek istiyoruz” dedi.

“ARTIK SES ÇIKARMALIYIZ!”
CHP Merkezefendi Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı İsmail Gültekin ise; “Ülkemiz gerçekten çok kötü günlere gidiyor. Tecavüz olayları da çok artmış durumda. Artık sadece kadınlarımıza değil; hayvanlarımıza, erkek çocuklarına da yapılmakta. Biliyorsunuz daha önce 40 çocuğa tecavüz edilmişti. 3 gün önce 3 yaşında bir kardeşimizi kaybettik. Ama hala bu konuda bir şeyler yapılmıyor. Artık buna ses getirmek istiyoruz. CHP Gençlik Kolları olarak imza kampanyası düzenliyoruz. Halktan da tepkiler çok güzel. 3 gün boyunca sürdüreceğimiz bu eylemlerle birlikte önümüzdeki hafta CHP Genel Başkan Yardımcımız Gülizar Biçer Karaca ya da CHP Denizli Milletvekilimiz Melike Basmacı aracılığıyla Meclis’e göndermeyi düşünüyoruz. Umarım bizimde bir katkımız olur. Kardeşlerimiz, annelerimiz, erkek kardeşlerimiz, hayvanlarımız artık tecavüze uğramaz. Bence artık bir şeylere tepki göstermenin vakti geldi ve geçiyor. Kötü günlere doğru gidiyoruz. Artık ses çıkarmalıyız” diye konuştu. 

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221