CHP’li kadınlardan Bekilli’ye ziyaret

CHP Kadın Kolları İl Başkanı Ayşen Kocabay ile yönetim kurulu üyeleri, Bekilli İlçesi’ne giderek, esnaf ve üreticilerle  bir araya geldi.

CHP’li kadınlardan Bekilli’ye ziyaret

CHP Kadın Kolları İl Başkanı Ayşen Kocabay ve yönetim kurulu üyeleri, Bekilli İlçesi’nde bir dizi incelemelerde bulundu.

İlçe Başkanı Oğuz Damlı, Kadın Kolları İlçe Başkanı Çiğdem Gönç Demirci ve partili kadınlarla birlikte Bekilli pazaryeri ve esnafları ziyaret eden Başkan Kocabay, pandemi yasakları nedeniyle zor günler geçiren esnafların uğradıkları zararların karşılanması için hükümetin bir an önce gerekli tedbirleri alması gerektiğini söyledi. Esnaf ziyaretinin ardından Deşdemir Mahallesi’nde kurulan lavanta bahçesini ziyaret eden Kocabay, üreticilerden bilgi aldı.

Ziyaretlerin ardından konuşan Başkan Kocabay, “Her alanda üreten çiftçilere destek olmak zorundayız. Eğer bir ülke buğdayını, arpasını, mercimeğini, nohudunu, baklasını, canlı hayvanını, etini dışarıdan ithal ediyorsa o ülke iflah olmaz. Çiftçiler üretmek, ürettiğinin karşılığını almak zorunda. CHP İktidarında çiftçilerin bankalara ve tarım kredi kooperatiflerine olan borçlarının faizleri silinecek.Çiftçiler sadece ana parasını ödeyecek. Çiftçilerin kullandığı mazottan vergi alınmayacak. Üreticilerimiz, lavanta üretiyor ancak burada işleme tesisi olmadığı için çok düşük fiyatlara tüccara vermek zorunda kalıyor. Bu bölgede bir işleme tesisi kurularak, üreticilerin ürünlerini gerçek değerinde elden satmaları sağlanmalı” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER