CHP'Lİ KARACA'DAN HECİNLER DİRENİŞÇİLERİNE DESTEK

CHP'Lİ KARACA'DAN HECİNLER  DİRENİŞÇİLERİNE DESTEK

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, “Hecinler’e Çöp Dökülmeyecek, Fabrika Kurulacak” diyen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’ye tepki gösteren Hecinler halkına destek verdi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün “Hecinler’e Çöp Dökülmeyecek, Fabrika Kurulacak” sözlerinin ardından, Hecinler Halkı yeniden ayaklandı. Köyün girişinde toplanan köy sakinlerine ilk destek CHP’den geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca ve beraberindeki heyet, Hecinler girişinde toplanan Köylüleri ziyaret ederek, direnişlerine destek verdi.

CHP’nin Düzce’den Sorumlu İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın sorusu üzerine,  “Hecinlere Çöp döktürmeyeceğiz, Çöp Fabrikası Kuracağız” diyen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün bu sözleri, Hasanlar, Hecinler, Esentepe ve Esençam Köylülerini yeniden ayaklandırdı. Duruma tepki göstermek için Hecinler girişinde toplanan ve Bakan Faruk Özlü’ye büyük tepki gösteren köylüler, bölgeye hiç bir şekilde çöp tesisinin kurulmasına izin vermeyeceklerini belirterek, köyün girişinde nöbet tutacaklarını açıkladılar. Köylülere destek vermek için Hecinler’e giden CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan ve partililer vatandaşlara “CHP olarak her zaman yanınızdayız” dediler.

“BU ZULMÜ BİZE NEDEN YAPIYORLAR?”
Referandum seçimleri öncesinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün köylerini ziyaret ettiğinde, “Hiç bir şekilde köyünüze çöp dökülmeyecek. Başka yer araştırıyoruz” sözünü hatırlatan bir köylü; “Biz sayın Bakanımızın bu sözüne inanarak, Referandum’da Evet oyu verdik. Meğerse, verdiği söz, sadece bizlerin oyunu alabilmek içinmiş. Biz vatandaşız. Onları, bizim sorunlarımızı çözmeleri için biz seçtik. Mecliste bizi temsil etsinler diye seçtik. Bize, bu vatandaşa neden zulüm ediyorlar” dedi.

“VERDİĞİNİZ OYLARIN HESABINI SORUN”
Köylü kadınlarla konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Karaca, “Verdiğiniz oyların hesabını sorun” ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER