CHP’li Meclis Üyelerine ‘Yerel Yönetim Eğitimi’

CHP Genel Merkezi’nce düzenlenen ‘Yerel Yönetimler ve Meclis Üyeleri Eğitimi’ Denizli’de de gerçekleştirildi. CHP’li belediye meclis üyelerinin katıldığı eğitim, iki ayrı oturumda yapıldı ve katılımcılara yerel yönetime ilişkin bilgiler aktarıldı.

CHP’li Meclis Üyelerine ‘Yerel Yönetim Eğitimi’

CHP Genel Merkezi tarafından düzenlenen ‘Yerel Yönetimler ve Meclis Üyeleri Eğitimi’ Denizli’de de gerçekleştirildi.

Merkezefendi Belediyesi Bereketler Toplantı ve Sergi Salonu’nda verilen eğitime; CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, CHP İl Başkanı Mahir Akbaba, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan ve CHP’li belediye meclis üyeleri katıldı.

Eğitim, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Eğitimin açılış konuşmasını yapan CHP İl Başkanı Mahir Akbaba, toplantıyı daha önce yapmayı planladıklarını ancak araya iptal edilen Honaz ve İstanbul seçimlerinin girdiğini söyledi.

Başkan Akbaba, “Bu eğitimin yapılmasını çok arzuladık. Parti okulumuzun eğitimiyle belediye meclis üyelerimize yüklenen görevler ve yükümlülükler neler onları konuşacağız. Karşılaşılan sıkıntıları ele alacağız. Sizlerden istediğimiz halkın sorunlarını eksiksiz dile getirmeniz, çözümü konusunda çalışmalar yapmanızdır. ‘Martın sonu bahar olacak, her şey çok güzel olacak’ demiştik. Denizli’de her şeyin çok daha güzel olması için sizlerin görevi büyük” dedi.

“İKTİDARIN YOLU; PARTİ OKULUDUR”

Eğitimlerin önemini vurgulayan CHP Parti Okulu Eğitim Birimi Üyesi Tuba Canlı; “İktidarın yolu; parti okuludur. Eğitimi Yerel Yönetimler başkanlığı ile birlikte hazırladık. Toplam 6 ders verilecek. Bu derslerin sonunda katılımcılar sertifikalarını alacak” diye konuştu.

CHP PARTİ OKULU’NUN YENİ LOGOSU DİKKAT ÇEKTİ

Konuşmaların ardından iki ayrı salonda eğitime geçildi. Katılımcılar; CHP tüzük, yönetmelik ve programına göre belediye meclis üyelerinin görev ve sorumlulukları, katılımcı yerel yönetim anlayışı, belediyelerde imar ve planlama, etkili iletişim ve halkla ilişkiler, stratejik plan konularında bilgilendirildi. Eğitimde dikkat çeken bir detay da CHP Parti Okulu’nun yeni logosu oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER