CHP’liler Denizli’de bir araya geldi

CHP'nin Afyonkarahisar, Aydın, Denizli, Muğla ve Uşak illerini kapsayan ‘Bölge Toplantısı’, CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı başkanlığında ve Denizli'de gerçekleştirildi.

Afyonkarahisar, Aydın, Denizli, Muğla ve Uşak illerindeki CHP’liler, Denizli’de bir araya geldi. Denizli CHP İl Başkanlığının ev sahipliğinde Merkezefendi Kültür Merkezi’nde yapılan ‘Bölge Toplantısı’na 5 ildeki Parti Meclisi üyeleri, Milletvekilleri, İl Başkanları, Büyükşehir Belediye Başkanları, İl Disiplin Kurulu Başkanları, İlçe Başkanları, Belediye Başkanları, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Başkanları katıldı. Toplantının açılışında konuşan CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, “Denizli; tarım, sanayi ve turizm kenti olarak bölgemizin ve ülkemizin en önemli kentlerinden birisidir. İktidar partilerinin ayrıştırma politikalarına karşı birlik ve beraberliğe daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, böyle önemli bir toplantıya Denizli'nin ev sahipliği yapacak olması bizim için son derece önemlidir” dedi.

“2023’TE CHP İKTİDAR OLACAK”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Bugün burada ortak bir amaç için toplandık. Ortak amaç kişi ve kurumları aynı doğrultuda çalıştırmak için bir araya getirmektir. Bizim ortak amacımız geniş halk kitlelerine dayanan oralara kadar yığılan sosyal adaleti yok etmemek olmalıdır. Bizim ortak amacımız üreticinin, çiftçinin hasadından elde ettiği geliri, gübre ve mazota vererek, kredi ve borç batağından kurtarmak olmalıdır. Onlara yol göstermek olmalıdır. Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde inanıyorum ki 2023 yılında Cumhuriyet Halk Partisi iktidar olacaktır” dedi. Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca da, “Biz iktidara geliyoruz” diye konuştu.

31 MART’TA ÖNEMLİ İŞLER YAPTIK

CHP'nin iktidara geldiği gün vatandaşın lehine yapacağı her şeyi planlayıp hazırladığını belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, “Tabii ki Millet İttifakı ile beraber yapacağız, tabii ki dostlarımızla beraber yapacağız, tabii ki bu ülkenin bize destek veren, bu sıkıntılardan çıkmak isteyen geniş toplumsal kesimleriyle beraber yapacağız" dedi. 31 Mart seçimlerinde önemli bir başarı elde ettiklerini ifade eden Salıcı, şu an Türkiye nüfusunun yarısından biraz fazlasının CHP'li belediye başkanlarından hizmet aldığını söyledi. Pandemi sürecinde sosyal mesafe kuralına uyarak CHP'nin önümüzdeki dönemde izleyeceği siyaseti tartışmak için bir araya geldiklerini ifade eden Salıcı, “Denizli, sanayinin önemli kentlerden biri. Denizli'de sanayi konusunda ciddi sıkıntılar var, hizmetler sektörü konusunda ciddi sıkıntılar var. Aydın ve Muğla turizmin öne çıktığı yerler. Bir sektör temsilcisi ediyor ki 'Birinci yılı geçtik ikinci yıldayız hala turizmle ilgili iyi bir mesafe alma imkanımız yok.”

“POLİTİKA ÖNERİLERİMİZİ AÇIKLIYORUZ”

Türkiye'nin sorunlarını ve çözüm yollarını bildiklerini savunan Salıcı, "Onun için dönüp kendi politika önerilerimizi açıklıyoruz. 2018 kur şokundan sonra CHP çıktı ve dedi ki ‘bu bir krizdir. Bu kriz sadece Adalet ve Kalkınma Partilileri ilgilendirmiyor, tüm yurttaşlarımız ilgilendiren bir krizdir.’ Bu krizi aşmak için çözüm önerilerimizi açıklıyoruz, Sayın Genel Başkanımız açıkladı ve dedi ki ‘eğer bu çözüm önerilerini gerçekleştirmek için parlamentoda desteğe ihtiyacınız varsa o desteği de vermeye hazırız.’ İktidar duymadı, görmedi" diye konuştu. Afyonkarahisar, Aydın, Denizli, Muğla ve Uşak'tan Parti Meclisi üyeleri, milletvekilleri, il başkanları, il disiplin kurulu başkaları, ilçe başkanları, belediye başkanları, kadın kolları ve gençlik kolları başkanlarının katıldığı toplantı, basına kapalı olarak devam etti. (AA)

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2021, 17:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER