'CHP'LİLER SABAH-AKŞAM NUTUK OKUSUN İSTİKLAL MARŞI SÖYLESİN'

'CHP'LİLER SABAH-AKŞAM NUTUK OKUSUN İSTİKLAL MARŞI SÖYLESİN'

AK Parti MKYK Üyesi ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan ile CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan arasında başlayan “Nutuk” tartışması ve polemiği şiddetini artırarak devam ediyor.

AK Parti MKYK Üyesi ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan ile CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan arasında başlayan “Nutuk” tartışması ve polemiği şiddetini artırarak devam ediyor. Kazım Arslan’ın TBMM’de düzenlediği basın toplantısı ile; Cahit Özkan’ı eleştirmesi ve AK Partili Vekile “Nutuk Kitabı ile CHP Tarihi kitaplarını” göndermesinin ardından, bu kez de AK Parti MKYK Üyesi Cahit Özkan TBMM’de bir basın toplantısı düzenledi. Cahit Özkan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde bir basın açıklaması gerçekleştirerek, CHP'yi sert sözlerle eleştirdi. AK Parti MKYK üyesi, Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, "Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere CHP'nin tüm kurmayları sabah akşam İstiklal Marşı ve Nutuk okumalıdır. Nutuk'un her bir sayfasında vatan, millet sevgisi, medeniyet değerleri öne çıkmaktadır. Oysaki CHP'de bu değerlerden eser yoktur." dedi. 

Özkan, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, CHP'nin gayrimilli siyaset yaptığı, terör örgütlerinin vesayeti altına girdiği ve milli iradeye karşı tutum sergilediği yönünde geçtiğimiz hafta bir basın toplantısı gerçekleştirdiğini anımsattı. Yaptığı açıklamada, özellikle CHP'ye oy vermiş Denizlili hemşehrilerinin sözlerine tercüman olmaya gayret ettiğini anlatan Özkan, bu açıklamanın üzerine CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan'ın da bir toplantı ile kendisini hedef alan söylemlerde bulunduğunu söyledi. Arslan'ın kendisine bir de "Nutuk" gönderdiğini ifade eden Özkan, "Denizlili hemşehrim Arslan düzenlediği toplantıda Nutuk okumak suretiyle beni milli ve yerli siyasete davet etmiştir. Kendisine yürekten teşekkür ediyorum ancak net bir şekilde söylüyorum ki Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere CHP'nin tüm kurmayları sabah akşam İstiklal Marşı ve Nutuk okumalıdır. Nutuk'un her bir sayfasında vatan, millet sevgisi, medeniyet değerleri öne çıkmaktadır. Oysaki CHP'de bu değerlerden eser yoktur." ifadesini kullandı. 

Özkan, CHP'nin Denizlili hemşerilerinin gönlüne girmek istemesi halinde acilen milli ve yerli siyaseti tercih etmesi gerektiğini vurguladı. CHP'li Arslan'a kitap için de ayrıca teşekkür ettiğini belirten Özkan, "Kitabın içerisindeki yerli ve milli tüm satırların altını çizerek kendisine iade ediyorum" diye konuştu.  

 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER