CHP'LİLERDEN ADALET İÇİN SAYGI NÖBETİ

CHP'LİLERDEN ADALET İÇİN SAYGI NÖBETİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’ne destekler çığ gibi büyüyor. O desteklerden bir tanesi de Denizli CHP İl Başkanlığı’ndan geldi. Partililer Bayramyeri Meydanı’nda toplanarak 2 dakikalık ‘Saygı Nöbeti’ tuttu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Enis Berberoğlu’na MİT TIR’ları davasında 25 yıl hapis cezası verilmesinin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrısıyla Ankara Güvenpark’tan İstanbul’a ‘adalet yürüyüşü’ başlatılmıştı. Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun başlattığı yürüyüşe destekler çığ gibi büyüyor. O desteklerden bir tanesi de Denizli CHP İl Başkanlığı’ndan geldi. Adalet Yürüyüşü’ne destek olmak adına yürüyüşler gerçekleştiren partililer bu kez Bayramyeri Meydanı’nda toplanarak 2 dakikalık ‘Saygı Nöbeti’ tuttu. Nöbette CHP İl Başkanı H. Teoman Sancar, CHP Milletvekili Kazım Arslan, CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Sedat Demirci ile Pamukkale İlçe Başkanı Osman Tabu ön sıralarda yer alırken partililer ellerinde ‘adalet’ yazılı dövizler tuttu.

“ÜLKEDE ADALET SAĞLANANA KADAR NÖBETE VE YÜRÜYÜŞE DEVAM”

Nöbete dair açıklamalarda bulunan CHP İl Başkanı H. Teoman Sancar; “Son zamanlarda ülkemizde kaybolduğunu gördüğümüz ve aramaya çıktığımız adalet ve hukuk için bugün de 2 dakikalık saygı nöbetimizi tutmak için Bayramyeri Meydanı’ndayız. Hukukun ve adaletin sadece bir partiye değil tüm milletimize ve memleketimize lazım olduğunu ve herkes için adalet gerektiğini haftalardır dillendiriyoruz. Bugün 9’uncu günü olan, adalet aramak için yola çıkan Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun adalet arayışına bizler de Denizli örgütü ve ailesi olarak sonuna kadar katılıyoruz. Adalet hiçbir partinin hegemonyasında olmadığı gibi her bireyin ihtiyacı olan ve yaşamındaki en önemli unsurdur. Bu ülkede adalet ve hukuk sağlanıncaya kadar herkes bağımsız mahkemelerde hukukun üstünlüğüne inanıncaya kadar adaletin ve hukukun her bireyin eşit hakkı olduğunu anlayıncaya kadar bizler 2 dakikalık saygı nöbetlerimize ve Sayın Genel Başkanımız da Maltepe Cezaevi’nde sonlanacak olan yürüyüşüne devam edecektir. Bu vesileyle tüm vatandaşlarımızı hiçbir parti gözetmeden, Sağ ve Sol ayrımı yapmadan bu millet ve memleket en doğru adalet ve hukuku bulmasını sağlayıncaya kadar düşünmelerini istirham ediyorum” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211