CHP'NİN 'ADALET YÜRÜYÜŞÜ'NE DENİZLİ'DEN TAM DESTEK

 CHP'NİN 'ADALET YÜRÜYÜŞÜ'NE DENİZLİ'DEN TAM DESTEK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrısıyla Ankara Güvenpark’tan başlatılan ve İstanbul’da son bulacak olan ‘Adalet Yürüyüşü’ne Denizli’den destek geldi. CHP’liler İl Binası önünden Demokrasi Meydanı’na kadar ‘adalet’ için yürüdü.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Enis Berberoğlu’na MİT TIR’ları davasında 25 yıl hapis cezası verilmesinin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrısıyla Ankara Güvenpark’tan İstanbul’a ‘adalet yürüyüşü’ başlatılmıştı. Adalet Yürüyüşü’nün sekizinci gününde Denizli’den de destek geldi. CHP İl Başkanlığı önünde toplanan CHP’liler Demokrasi Meydanı’na kadar ‘adalet’ için yürüdüler. CHP İl Başkanı Teoman Sancar, CHP Milletvekilleri Kazım Arslan ve Melike Basmacı, CHP Parti Meclisi Üyesi Gülizar Biçer Karaca, CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Sedat Demirci, Pamukkale İlçe Başkanı Osman Tabu ve 25. ve 26. Dönem CHP Milletvekili Adayı Halis Ödel’in öncülük ettiği yürüyüşte CHP’liler ellerinde bayraklar ve dövizler tuttu.

“CHP İÇİN DEĞİL MİLLET VE MEMLEKET İÇİN YÜRÜYORUZ”

Yürüyüşe dair açıklamalarda bulunan CHP İl Başkanı Teoman Sancar; “Sayın Genel Başkanımızın ülkemizde son günlerde yaşanan haksız, hukuksuz, adalet sistemleriyle ilgili başlatmış olduğu yürüyüşe biz de sonuna kadar katılıyoruz. Aklımız ve kalbimiz orada. Biz de Denizli CHP İl Örgütü olarak bir ‘adalet yürüyüşü’ yaparak artık Türkiye’de tüm bireylerin hakka, hukuka ve adalete inanması ve güvenmesi için yürüyoruz. Artık ‘herkes için adalet’ diyoruz ve bu sebeple yollardayız. Bu anlamda dikkat çekersek, adalet ve hukukun düzenli işlemesine vesile olursak bu bizim en büyük kazancımız olur.  CHP için değil millet ve memleket için yürüyoruz” diye konuştu.

“GENEL BAŞKANIMIZ HİÇBİR ZAMAN TEK BAŞINA YÜRÜMEYECEK”

Denizli’deki yürüyüşe destek olmak için Bolu’dan geldiğini belirten CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı; “Adalet için yürüyoruz. İnsanlık için yürüyoruz. Artık canımıza tak etti. Bu kadar mağduriyetin, bu kadar adaletsizliğin olduğu bir yerde bizim de artık bir şeyler yapmamız gerekiyordu. Tek başımıza değiliz. Genel Başkanımız da hiçbir zaman tek başına yürümeyecek. Adalet için yürüyüşe devam” dedi.

“ADALETİN BU ÜLKEDE YENİDEN KURULDUĞUNU GÖRENE DEK YÜRÜYÜŞE DEVAM”

CHP Parti Meclisi Üyesi Gülizar Biçer Karaca ise şunları aktardı: “Sayın Genel Başkanımızın adaletin artık siyasetin talimat verdiği bir kurum haline dönüşmesinin önüne geçebilmek ve 80 milyonun daha adil bir Türkiye’de yaşabilmesi için başlattığı yürüyüşe destek olmak için buradayız. Adalet olmadan demokrasi olmaz. Adalet olmadan kadın hakları olmaz. Adalet olmadan çocuklarımızın geleceği olmaz. Adalet olmadan da bu ülke olmaz. Adaletin bu ülkede yeniden kurulduğunu görene kadar yürüyüşümüze devam edeceğiz.”

“ELİ KOLU BAĞLI YARGIYLA ADALET SAĞLANMAZ”

Ülkede adaletsizliğin hüküm sürdüğünü vurgulayan CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, sözlerine şöyle devam etti: “Mahkemeler bağımlı. Yargıçlar kendi özgür iradeleriyle hukuka ve vicdanlarına dayalı olarak karar veremiyorlar. Son yapılan anayasa değişikliğiyle birlikte eli, kolu, ağzı bağlı bir yargı ortaya çıktı. Yargının artık nasıl hareket edeceğini yukarıdaki bir kişi tayin ediyor. O ne derse o oluyor. Böyle bir yargı sistemi içerisinde Türkiye’de adaleti gerçekleştirmek mümkün değil. Adaletin gerçekleşmesi için bağımsız yargı, tarafsız kararların gerçekleşmesi lazım.” Dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221