CHP'NİN KALESİ İZMİR'E NİHAT ZEYBEKCİ İSMİ

CHP'NİN KALESİ İZMİR'E NİHAT ZEYBEKCİ İSMİ

İZMİR VE EGE’DE GÜÇLÜ İSİMLER ADINA SİYASİ KULİS YARIŞI VAR..
İktidar Partisi AK Parti ve Ana Muhalefet Partisi CHP’de, yerel seçimlere 11 ay kala belediye başkan aday adaylarının konuşulduğu siyasi kulisler iyiden iyiye hareketlenirken, Ege Bölgesi ve Denizli’de de politika kazanı kaynamaya başladı. 2019 Mart Yerel seçiminde; en büyük çekişmenin İstanbul, Ankara ve İzmir gibi metropol kentlerde yaşanması beklenirken, önceki seçimlerde az farkla kaybedilen daha küçük illerde de kulis haberlerinin ardı arkası kesilmiyor.

Başkent Ankara’da, CHP'nin önceki seçimlerdeki adayı Mansur Yavaş'ın yeniden aday gösterilebileceği çokça konuşuluyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayları ise Türkiye seçimini belirleyecek bir öneme sahip.  AK Parti’de Başbakan Binali Yıldırım’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı yapılacağı en çok konuşulan siyasi kulislerden biri.  Yine AK Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için eski Bakan ve Başbakan Yardımcılarından Ali Babacan’ı düşündüğü belirtiliyor. Şimdiden büyük çekişmenin yaşandığı İstanbul için adaylığını ilk açıklayan isim ise CHP Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi oldu. CHP İstanbul için adı geçen isimlerden İlhan Kesici’nin ise “Ben yokum” dediği iddia edildi.

CHP’NİN KALESİ İZMİR’E NİHAT ZEYBEKCİ İSMİ
Öte yandan, CHP’nin hakim olduğu Ege Bölgesi, İzmir ve kıyı şeridinde de seçimlere 11 ay kala kıyasıya bir yarış başladı. İzmir'de mevcut belediye başkanı Aziz Kocaoğlu'nun yerini sağlamlaştırdığı ileri sürülürken, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, eski Genel Sekreter Kamil Okyay Sındır, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ve Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar'ın da isimleri de CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adayları arasında sıcak ve yakıcı bir şekilde geçiyor. Peki, CHP’nin kalesi İzmir için AK Parti’de nasıl bir hazırlık var? AK Parti cephesinden süzülüp gelen siyasi kulislere göre Ege Bakanı gibi çalışan Denizlili Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İzmir’deki politik silahı olacak.

AYDIN VE ESKİŞEHİR TAMAM, MUĞLA İSE ÇOK KARIŞIK
CHP kulislerinin en tartışmasız ve en net aday isimleri ise Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu. Öte yandan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için mevcut başkan Osman Gürün, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’ın ismi çok yoğun olarak telaffuz ediliyor. CHP tabanının; Muğla’da CHP’li ilçe belediyeleri ile “kesintisiz tartışmalı” olan Gürün’ün bir dönem daha büyükşehir başkan adayı olmasını istemediği iddia ediliyor.  

EGE’NİN TEK BAKANI ZEYBEKCİ’NİN İSMİ İZMİR BÜYÜKŞEHİR İÇİN GEÇİYOR
Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ege bölgesinde bir “bölge bakanı” gibi çalışan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’yi İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için görevlendirebileceği, şu sıralar Denizli ve bölgede en çok söz edilen siyasi kulislerden biri oldu. Recep Tayyip Erdoğan’ın Nihat Zeybekci’ye; “Nihat, haydi bakalım şu İzmir’i alalım gelelim” diyebileceği politik buluşmalar ve siyaset cephesinde sık sık konuşuluyor.

BAŞKAN ZOLAN’IN EN MUTLU GÜNÜ
Denizli Büyükşehir belediye Başkanı Avukat Osman  Zolan ile eşi Avukat Berrin Zolan büyük kızları Esra Zolan’ı evlendiriyor. 1,5 yıldır Vezirköprü Hakimliği yapan Esra Zolan ile Reyhanlı Hakimi iken Vezirköprü’ye Hakim olarak atanan Abdullah Tok 7 Nisan’da dünya evine girecek. Çiftin Nikah şahitliğini ise aynı tarihte AK Parti Denizli İl Kongresi için Denizli programı bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacak. 

ŞAHİT CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN OLACAK; “ PEKİ, BU NİKAHI KİM KIYACAK?
Asıl mesleği avukatlık olan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın eşi Berrin Zolan da avukatlık yapıyor. Çiftin büyük kızları Esra Zolan da yaklaşık 1,5 yıl önce hakimlik sınavını kazanarak  Samsun’un Vezirköprü ilçesine hakim olarak atanmıştı.  Anne-baba ve kızları ile ailecek avukat ve hukukçu olan Zolan’lar 7 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirilecek nikah ve düğün töreni için adeta saatleri sayıyor. Berrin-Esra Zolan’ın kızı Esra Zolan ile Ayfer-Metin Tok’un oğlu Abdullah Tok’un evlilik cüzdanlarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Bakan Nihat Zeybekci verecek. Peki, genç çiftin nikahlarını kim kıyacak? Denizli’deki tüm önemli nikah törenlerinin bizzat nikah memurluğunu yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan bu kez gelin babası olarak mı törende yer alacak? Sanırız öyle ol acak? DRT Denizli olarak Esra ile Abdullah’ı şimdiden kutluyor, Berrin ve Osman Zolan’a da “hayır uğurlu olsun” dileklerimizi iletiyoruz.

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER