CHP'NİN KURULTAY'INDA DENİZLİ GÜNDEM OLDU!

CHP'NİN KURULTAY'INDA DENİZLİ GÜNDEM OLDU!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 36. Olağan Kurultay konuşmasında işsizliğe örnek verirken, Denizli’de intihar eden genci Tolunay C.’yi örnek gösterdi.

Çiftçinin, kamyoncunun dünyanın en pahalı benzinini, mazotunu kullandığını ifade eden Kılıçdaroğlu, iktidarın bu kesimleri unuttuğunu, onların sorunlarını CHP'nin dile getirdiğini anlattı. Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:"15 yıldır hükümet rant ekonomisi uyguluyor. Taksi şoförü, çiftçi, fabrika işçisi vergi verirken, rantiye sınıfına vergi ayrıcalıkları getirdiler. Bu iktidar faiz lobisine hizmet eden iktidardır. Son 15 yılda yurt dışında bir grup sermayedara ödenen faizin miktarı 148 milyar dolardır. İçerde de bir grup sermayedara faizler ödediler, 689 milyar lira. Faiz yüksek. 'Efendim faizi düşürelim.' İktidar sen değil misin? 'Düşürelim' demekle düşmez. Sen yakanı tefecilere kaptırmışsın. Sen tefecilere ve faiz lobilerine hizmet eden iktidarsın. Biz bu ülkeyi tekrar üretim bandına alacağız. Herkesin işi, aşı olacak."

Ülkede işsizliğin giderek arttığını, işsiz vatandaşların sesini duyurmak için kendilerini yakmak zorunda kaldığını öne süren Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin böyle acı bir tablo ile karşı karşıya olduğunu, Denizli'de 24 yaşındaki Tolga’nın işsiz kalınca intihar ettiğini anlattı. Kılıçdaroğlu, "Bütün bunlara baktığımızda, biz duyarlılığımızı koruyoruz. Biz bu duyarlılığı korurken Ankara'daki beyler acaba vicdan sahibiler mi?" diye sordu.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER