Çiçeği burnunda başkanlar, Avukatlar Günü’nde yan yana durdular

‘5 Nisan Avukatlar Günü’, Denizli Valiliği’ndeki Atatürk Anıtı önünde düzenlen törenle kutlanırken; 31 Mart Yerel Seçimleri’nden zaferle çıkan Cumhur İttifakı’nın AK Partili Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ile Millet İttifakı’nın CHP’li Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, törende en önde ve yan yana durdular.

Çiçeği burnunda başkanlar, Avukatlar Günü’nde yan yana durdular

‘5 Nisan Avukatlar Günü’ dolayısıyla Denizli Barosu tarafından Valilik önündeki Atatürk anıtı’nda tören düzenlendi.

Törene; Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, Denizli Baro Başkanı Müjdat İlhan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, ve baroya bağlı avukatlar katıldı.

Törende 31 Mart yerel seçimlerinden zaferle ayrılan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ile Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan törende en önde ve yan yana durdular.

“DİK DURMAYA VE DOĞRULARI SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunun ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı, Denizli Barosu Başkanı Müjdat İlhan gerçekleştirdi.

Başkan İlhan, “Kurulduğu günden bugüne Denizli Barosu olarak kimden ve ne zaman gelirse gelsin her türlü tehdit ve saldırının karşısında dimdik durduk. Dik durmaya ve doğruları savunmaya devam edeceğiz. Vazgeçemeyeceğimiz temel hedefimiz her zaman Hukukun üstünlüğünü korumak ve insan haklarını savunmak olmuştur. Ne var ki; her yıl 5 Nisan gününde dile getirdiğimiz mesleki sorunlarımızın daha da artması demokrasinin temeli olan hukuka güvenin azalmasına neden olmaktadır. Dolayısıyla, mesleki kazanımları zaman içinde törpülenmiş, savunmanın gittikçe güçsüzleştirildiği bir ortamda avukatlar olarak bir kutlamadan ziyade, kaygı ve endişe içindeyiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221