ÇİÇEĞİ BURNUNDA TUĞGENERALE BAŞKAN ZOLAN'DAN BÜYÜK JEST

ÇİÇEĞİ BURNUNDA TUĞGENERALE BAŞKAN ZOLAN'DAN BÜYÜK JEST

Antalya İl Jandarma Komutanlığı'na atama kararı açıklanan Denizli İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Cengiz Yıldız ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın imzasını taşıyan protokol hazırlandı.

Protokol kapsamında; Denizli Büyükşehir Belediyesi, depreme dayanıksız olan 50 yıllık Tavas İlçe Jandarma Komutanlığı'na yeni bir karargah binası, Tavas İlçesi’ne ise yeni bir meydan kazandıracak. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Şehrimizin güvenliğine ve jandarmamıza destek olmak, ilçemizin de ihtiyacını karşılamak için gayret gösterdik" dedi.

BÜYÜKŞEHİR'DEN JANDARMAYA YENİ KARARGAH, TAVAS'A MEYDAN
Denizli Büyükşehir Belediyesi, depreme dayanıksız olan 50 yıllık Tavas İlçe Jandarma Komutanlığı'na yeni bir karargah binası, Tavas ilçesine ise yeni bir meydan kazandıracak. Protokolle Denizli'nin kazanacağını vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Şehrimizin güvenliğine ve jandarmamıza destek olmak, ilçemizin de ihtiyacını karşılamak için gayret gösterdik" dedi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Denizli İl Jandarma Komutanlığı arasında protokol imzalandı. Denizli Valiliğinde gerçekleştirilen protokol törenine, Denizli Valisi Hasan Karahan, kısa süre önce Antalya İl Jandarma Komutanlığı'na atama kararı açıklanan Denizli İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Cengiz Yıldız ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan katıldı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli’de ilk defa böyle bir protokol yapıldığını belirterek, ihtiyacı karşılamayan ve eskiyen Tavas İlçe Jandarma Komutanlığı arsasının Denizli Büyükşehir Belediyesine geçeceğini onun yerine ise daha büyük ve nezih bir yerde Tavas İlçe Jandarma Komutanlığına yeni karargah binası yapacaklarını söyledi.

TAVAS YENİ BİR MEYDAN KAZANACAK
Denizli İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Cengiz Yıldız'ın bu proje için bir yıldan fazladır gayret gösterdiğini belirten Başkan Zolan, "Ben kendisine çok teşekkür ediyorum. Protokol bugüne nasipmiş. Özellikle Denizli'den ayrılmadan önce emek veren Komutanımıza bu imzayı attırmak istedik. Depreme dayanıksız ve eski Tavas İlçe Jandarma Komutanlığı binasını bulunduğu yerden yıkacağız ve orada ilçemize yeni bir meydan kazandıracağız. Jandarmamıza da güzel, nezih ve daha büyük bir yerde yeni bir bina yaparak teslim edeceğiz. Bunun protokolünü imzalamak için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bununla ilgili birkaç ilçemiz daha gündemimizde. Onlarla ilgili de belirli bir mesafe aldık. İnşallah sonlandığında daha geniş alanlarda daha kullanışlı binalarla ilgili proje yapacağız" dedi.

BÜYÜKŞEHİR'DEN ŞEHİR GÜVENLİĞİNE DESTEK
Başkan Osman Zolan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak güvenliğimize, oradaki görevli kardeşlerimize, jandarmamıza destek olmak ve ilçemizin de ihtiyacını karşılamak için gayret gösterdik. Emek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Paşamızın bu işte çok emeği var. Son mesai gününde de güzel bir işe imza atarak bize veda ediyor. Hizmetlerinden dolayı ben kendisine çok teşekkür ediyorum. İnşallah açılışta da bu heyet burada olur ve beraber kurdeleyi keseriz."

"OSMANLI-SELÇUKLU MİMARİSİNİN İZLERİNİ TAŞIYACAK"
Denizli İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Cengiz Yıldız ise, "Büyükşehir Belediyemiz, miadı dolmuş, içinde kalan kullanıcılara uygun olmayan şartlarda bulunan Tavas İlçe Jandarma Komutanlığı binası yerine, Muğla- Denizli yolu üzerinde anayola hakim bir noktada yeni Tavas İlçe Jandarma Komutanlığı binası yapacak. Herhangi bir bedel mukabilinde bulunmadan yapılacak bina Osmanlı-Selçuklu mimarisinin izlerini taşıyacak. Yeni bina, bizim şu an teslim edeceğimiz eski ve depreme dayanıksız binadan çok daha kıymetli olacak. En ufak bir eksik-fazla düşüncesi içerisine girmeden bize böyle yeni bir bina yapacak olması sebebi ile Sayın Başkanımıza şükranlarımızı arz ediyoruz" diye konuştu.

"DENİZLİ'NİN HUZURU VE GÜVENİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ"
Denizli Valisi Hasan Karahan, "Miadı dolmuş eski binamızın arsasını belediyemize terk ederek daha uygun bir yerde; yine belediyemizin jandarmamıza güzel bir bina kazandırmasıyla, iki tarafında kazandığı ve neticede Denizlimizin kazanacağı bir binaya kavuşacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hepimiz Denizli'nin huzuru ve güveni için çalışıyoruz. Belediyemiz bu konuda yapıcı ve destekleyici her türlü talebimizi karşılıyor. Teşekkür ediyoruz. Halkımızın huzur içinde yaşamalarını temenni ederek, hayırlı olsun diyoruz" dedi. Konuşmanın ardından protokol imzalandı.

PROTOKOL NELERİ KAPSIYOR?
İmzalanan protokol ile Tavas İlçe Jandarma Komutanlığının Samanlık Mahallesi'nde bulunan 2.798 metrekarelik arsası Büyükşehir Belediyesi'ne devredilirken, aynı mahallede 5.000 metrekarelik alana Büyükşehir Belediyesi tarafından Tavas İlçe Jandarma Komutanlığı'na hizmet binası, kolaylık tesisleri, ihata duvarı, tel örgü, nizam karakolu, 4 adet nöbetçi kulübesi, nizamiye takı, 15 araçlık kapalı garaj, eğitim alanı, 2 adet personel kameriyesi ile bina ve çevre güvenlik kamera sistemlerini içinde barındıracak modern bir karargah yapılacak.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221