'ÇİFTÇİMİZ RAHAT EDECEK'

'ÇİFTÇİMİZ RAHAT EDECEK'

24 Haziran Seçim çalışmaları kapsamında Baklan ve Bekilli İlçeleri’nde çiftçilerle bir araya gelen Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili Adayı Ünal Karaosmanoğlu; “Çiftçilerimizin tarımsal kredi borçlarının faizlerinin tamamını sileceğiz. Çiftçilerimiz hem üretirken rahat edecek hem de ürettikleri ürünleri devlet garantisinde satma fırsatı bulacak” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili Adayı Ünal Karaosmanoğlu; 24 Haziran Seçim çalışmaları kapsamında Baklan ve Bekilli İlçeleri’nde çiftçilerle bir araya geldi. Çiftçilerle tarlalarında sohbet eden Karaosmanoğlu, onların dertlerini dinledi. “Çiftçimizin her daim yanındayız” diyen Karaosmanoğlu “ Çiftçilerimizin tarımsal kredi borçlarının faizlerinin tamamını sileceğiz. Çiftçilerimiz hem üretirken rahat edecek hem de ürettikleri ürünleri devlet garantisinde satma fırsatı bulacak. Türkiye’yi tarımda ithalatçı olmaktan çıkarıp, ihracatçı haline getireceğiz. Tarımsal üretimde kullanılan tohum, gübre ve tarım ilacı gibi girdilerin vergilerini düşürerek, maliyetleri aşağıya çekeceğiz.  Parçalı tarım arazilerinin tarım sigortası sorununu çözeceğiz” dedi.

“MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİN SOSYAL GÜVENCEYE KAVUŞMASINI SAĞLAYACAĞIZ”
Mevsimlik tarım işçilerini de unutmayan Karaosmanoğlu,  “Mevsimlik tarım işçilerinin tamamının İŞ-KUR tarafından kayıt altına alınmasını ve sosyal güvenceye kavuşmasını sağlayacağız. Mevsimlik tarım işçilerini, Toplu İş Sözleşmesi, Grev ve Lokavt Kanunu kapsamına alacağız.  Aynı işi yapan mevsimlik tarım işçileri arasındaki ücret farklılıklarını gidereceğiz. Mevsimlik tarım işçilerinin ulaşım, barınma ve güvenlik koşullarını iyileştireceğiz. Sağlık hizmetlerine erişimini güvence altına alacağız.  Tarım aracılarının meslek odaları tarafından denetlemesini sağlayacağız. Üreten ve ürettiğinin karşılığını alabilen mutlu vatandaşların yaşadığı toplum olma özlemine CHP iktidarı ile kavuşacak” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER