ÇİN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ'NDEN BAŞKAN ZOLAN'A ZİYARET

ÇİN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ'NDEN BAŞKAN ZOLAN'A ZİYARET

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yu Hongyan ve beraberindeki Çinli iş adamlarını kabul etti.

Bir dizi ziyaret ve program için Denizli'ye gelen Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yu Hongyan ve beraberindeki Çinli iş adamları, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ı ziyaret etti. Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yu Hongyan, ticari ilişkiler anlamında Denizli ile daha geniş kapsamlı işbirliği yapmak istediklerini söyledi. Çin ve Türkiye'nin son dönemde artan işbirliğine dikkati çeken Büyükelçi Yu Hongyan, iki ülke arasındaki ticaret hacminin de her geçen gün arttığını bildirdi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, iki ülke arasında güçlü bağların olduğunu belirterek, "Denizlimiz sanayi, tarım ve aynı zamanda turizm şehri, kentimiz her geçen gün daha da büyüyor" dedi.

“TARİH TEKERRÜR EDECEK”
Tarihi İpek Yolunun tekrar hayata geçirilmesinin çok önemli olduğunu ifade eden Başkan Zolan, "Bu girişimle o güzergahta olan ülkeler birbirine bağlanacak ve tarihi İpek Yolunun yeniden canlanması ile tarih tekerrür edecek" diye konuştu. Güneş enerjisi yatırımı konusunda Denizli'nin en verimli şehirlerden biri olduğunu da ifade eden Başkan Zolan, Denizli'de bu konuda yoğun bir yatırım gerçekleştiğini belirtti. 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER