ÇİN YEMEKLERİ, HARBİYE RESTORAN’LA ARTIK DENİZLİ’DE

Denizli’nin tanınmış turizmcilerinden Colossae Otel Genel Müdürü Şeref Karakan’ın kendisi gibi turizmci olan oğlu Şafak Karakan, Pamukkale Mahallesi’nde traverten manzaralı restoran ile kentte bir ilke imza attı. Restoranın bir bölümü Çin mutfağı olarak hizmet verirken diğer bölümü ise hafta boyunca canlı müziğin olduğu restoran olarak hizmet veriyor.

Denizli’nin tanınmış turizmcilerinden Colossae Otel Genel Müdürü Şeref Karakan’ın kendisi gibi turizmci olan oğlu Şafak Karakan, kentte bir ilke imza artı. Pamukkale’de traverten manzaralı restoranla iddialı bir başlangıç yaptı. İki ayrı bölümden oluşan restoranın bir bölümü Çin mutfağı olarak hizmet verirken, diğer bölümü hafta boyunca canlı müziğin olduğu restoran olarak hizmet veriyor. Harbiye Restoran’ın mutfağındaki Çinli aşçılar; Baoli Shen ve Habin Yang, Çin lezzetlerini müşterilerle buluşturuyor. Kentte bir ilke imza atan Turizmci Şafak Karakan, yeni açılan restoranında Denizli basın çalışanlarını ağırladı. Eşleriyle birlikte Karakan’ın davetlisi olarak eğlenen gazeteciler adına kısa bir konuşma yapan Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Osman Nuri Boyacı, yoğun iş temposu arasında böylesine hoş bir mola vermenin gazeteciler açısından önemine değinirken; Karakan’a meslektaşları adına teşekkür etti.

“PAMUKKALE’NİN BÖYLE BİR RESTORANA İHTİYACI VARDI”

Restoranın Pamukkale manzaralı olduğunun altını çizen Harbiye Restoran Sahibi Şafak Karakan; “Restoranımın güzel bir restoran olduğunu düşünüyorum. Burası; ocak başı restoranı ve haftanın 5 günü canlı müzik olan ve aynı zamanda üst katta da bir Çin restoranı mevcut. Pamukkale’ye bir çok turist geldiği için turistlerin büyük çoğunluğunun Uzak Doğu’dan geldiğini bildiğimiz için böyle bir yatırım yaptık. Umuyoruz ki yapmış olduğumuz bu yatırımın karşılığını, insanların buraya sahip çıkarak göstereceklerini umut ediyoruz. Burası sadece Denizli için yapılmış bir yatırım değil, Pamukkale için de çok önemli bir yatırım. Pamukkale’nin böyle bir restorana ihtiyacı vardı” dedi.

“ÜLKE EKONOMİSİNE ÇOK BÜYÜK KATKILAR SAĞLANDIĞINI DÜŞÜNÜYORUZ”

Çinli turistlerin Türkiye’ye geldiklerinde 7-8 şehri gezdiğinin altını çizen Karakan; “Turistler gezdikleri şehirlerde Türk yemekleri yiyor. Kendi damak tatlarına uygun Çin yemeklerini İstanbul’da alabiliyorlar. Çinli turistlerin ara noktada kendi lezzetlerini bulmaları, onların da yüzünü güldürüyor. Bu anlamda da doğru bir adım atıldığını düşünüyorum. Biz aynı zamanda özellikle Uzak Doğu’dan turist getiren seyahat acentesiyiz. Dolayısıyla böyle bir yatırımın hem kendi işimize hem Denizli’ye hem Pamukkale’ye verimli olduğunu düşünüyoruz. Ülke ekonomisine çok büyük katkılar sağlandığını düşünüyoruz” diye konuştu.

MUHAMMET KARAÇAY - DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2018, 12:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER