Çınar Kadınları Denizli’de start verdi

Çınar Kadınları Denizli Şubesi Meral Türk, Başkanlığı’nda Denizli’de faaliyetlerine başladı. Kadınların laik ve Demokratik Cumhuriyet ilkeleri ile kazandığı haklarını geliştirilerek korunması ve yaygınlaştırılmasını, ev kadınlarının çalışma hayatına kazandırılmasını, çalışan kadınların şartlarının iyileştirilmesini sağlamak amacıyla kurulan Çınar Kadınları Derneği Denizli Şubesi Başkanı Meral Türk, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle mesaj yayınladı.

Çınar Kadınları Denizli’de start verdi

Çınar Kadınları Derneği Denizli Şubesi Başkanı Türk, “Derneğimiz, kadınların teknolojik yeniliklere karşı kendini yetiştirmesine, gelişmelere ayak uydurmasına, eğitilmesine ve bilinçlendirilmesine yardımcı olmak için her türlü sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunmayı hedefliyor.Evrensel insan haklarına saygılı, sosyal hukuk düzeni içinde kadınların ve kız çocuklarının sosyokültürel ve bedensel gelişmeleri ile eğitimlerini sağlamayı amaçlayan ve her yaştan kadın ve kız çocuğunun eğitim ve meslek sahibi bireyler olması için çalışmalar yapmayı planlıyor.

İhtiyaç sahibi kadınların barınma sorunlarını gidermeyi hedefliyoruz. Seçimle ve atamayla siyasal görevlere gelen kadın sayısı ile kamu görevi ve özel sektörde görev yapan çalışan kadın sayısını ve oranın arttırılması öncelikli hedefimizdir. Çınar Kadınları Derneği yönetimi faaliyetlerin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesi için araştırmalar yaparak, kurs, seminer, konferans ve panel gibi eğitim çalışmaları düzenleyeceğiz. Amacımızın gerçekleştirilmesi için cinsiyet farkı gözetmeksizin gerekli olan her kişi, kurum, kuruluş, dernek, vakıf ve topluluklardan yardım, destek alınmayı planlıyoruz. Amacımız kadınlarımızın yaşam kalitesini yükseltecek etkinliklerde bulunmaktır. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü kutlu olsun.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211