Çivril, Burcu Güneş'le coştu

Çivril Belediyesi tarafından bu yıl 23’üncüsü düzenlenen Çivril Uluslararası Elma, Tarım ve Kültür Festivali’nin son gününde, Türk pop müziğinin önde gelen isimlerinden Burcu Güneş, katılımcılara unutulmaz gece yaşattı.

Çivril, Burcu Güneş'le coştu

Denizli’nin Çivril İlçesi’nde bu yıl 23’üncüsü düzenlenen Uluslararası Elma, Tarım ve Kültür Festivali, yurt içinden ve yurt dışından gelen birçok misafire ev sahipliği yaptı. Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan festivalin son gününde; ‘En Yavaş Bisiklet Sürme Yarışması’, ‘En Kısa Sürede Ayçekirdeği Yeme Yarışması’, ‘En İyi Elma Ve Şeftali Yetiştiriciliği Yarışması’, ‘En İyi Elmalı Pasta Yarışması’ ve ‘Elma Güzeli Yarışmaları’ düzenlendi. Festivalin 4’üncü günü etkinliklerine; AK Parti Denizli Miletvekili Şahin Tin, AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, belediye meclis üyeleri, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Festivalin kapanışını ise Türk Pop Müziği’nin önde gelen sanatçılarından Burcu Güneş yaptı. Geçmişten günümüze sevilen şarkılarını seslendiren Burcu Güneş Çivrillilere harika bir gece yaşattı.

“BİZİ YALNIZ BIRAKMAYAN HEMŞERİLERİME TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Festivalin finalinde konuşma yapan Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, “Festivalimizi çok verimli topraklar üzerinde yapıyoruz. Ege’nin diğer topraklarına can veren Büyük Menderes Nehri’nin kaynağını oluşturan bereketli bol sularımız var. Işıklı Akgöz Pınarlarımız, Gümüşsu Akçay Deremiz, Küfi Çayımız ve Işıklı Gölümüz var. İsmini sayamadığımız çok sayıda güzelliklerimiz var. Bu topraklarda M.Ö. 4.000 yılından beri yaşam devam ediyor. Bu yaşamlar, Beyce Sultan Höyüğü’nde 40 katmanlı yerleşimin oluştuğunu bizlere söylüyor. En son olarak 1176 yılında Anadolu’nun tapusunu Miryokefalon Zaferi’yle bu topraklarda almışız. Festivalimizin ikinci gününde 30 Ağustos İlçemizin kurtuluş yıldönümünü ve Zafer Bayramını kutladık. Bu yıl 23’üncüsünü düzenlediğimiz festivalimizin 4’üncü günü, gündüz bölümünde çok eğlenceli yarışmalarla keyifli saatler yaşadık. Şimdi de değerli sanatçımız Burcu Güneş Çivrillilerimize müzik ziyafeti sunuyor. İnşallah 123 olur, 223 olur ve bu festivaller ilelebet devam eder. Festival boyunca bizi yalnız bırakmayan hemşerilerime çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER