Çivril'de doğal gaz çalışmaları başladı

Enerya, doğal gaz çalışmalarını Çivril İlçesi’ne taşıdı. İlk kazı çalışmaları, Şehitler Mahallesi'nde düzenlenen törenle yapıldı.

Çivril'de doğal gaz çalışmaları başladı

Enerya, Çivril'de uzun zamandır beklenen doğal gaz çalışmalarına düzenlenen törenle başladı. Törene; Belediye Başkanı Niyazi Vural ve çok sayıda vatandaş katıldı. Enerya’nın yapacağı imalatlar ile boru hatları ile Petrol Taşıma A.Ş (BOTAŞ) tarafından yapılacak olan 37 km'lik Ana iletim tamamlanmasıyla birlikte ilçe resmen doğal gaz kullanımına başlayacak.

Konuyla ilgili konuşan Başkan Vural, "Çivrilimizin bir hayalini daha gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Hemşerilerimizin bekledikleri doğal gazı ilçeye ulaştırmak için çalışmalara başladık. İlçemizi doğal gazın konfor ve ekonomisiyle buluşturuyoruz. Enerya’nın bölgede çalışmaları devam ederken belediye ekiplerimizle birlikte koordineli şekilde ilçemizde bulunan alt yapıya zarar vermemek için var gücümüzle çalışacağız. Yapılan çalışmalar sürecinde vatandaşlarımızın kazı/üst yapı şikayetleri şüphesiz oluşacaktır. Ancak yapılan çalışmalar sonucunda ilçemizde hava kirliliğin önlenmesi ve doğal gaz konforunun yansımalarını hep birlikte yaşayacağız. Doğal gazın ilçeye kazandırılmasında başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bakanlarımıza, AK Parti Grup Başkan Vekilimiz Cahit Özkan'a, il başkanımıza, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'a, milletvekillerimize, teşkilatımıza ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım. Doğal gaz konfor ve ekonomisinin ülkemize, milletimize, hemşehrilerimize ve Çivrilimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 2019’da doğal gaz dağıtım şirketi Enerya, ilçedeki alt yapı çalışmalarını tamamlayıp ilçe merkezde yer alan Şehitler Mahallesi'ne taşıma sistemi ile doğal gaz vermeye başlamıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER