Çivril'de yaz okulları açıldı

Çivril Belediyesi, İlçe Halk Eğitim Merkezi ve Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü'nün birlikte düzenlediği yaz spor okulları açıldı.

Çivril'de yaz okulları açıldı

Çivril İlçesi’nde çocukları ve gençleri aktivitelere alıştırmak için yaz spor okulları açıldı. Çivril Belediyesi, İlçe Halk Eğitim Merkezi ve Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü'nün birlikte düzenlemiş olduğu yaz spor okulları açılışı, ilçe stadyumunda gerçekleşti. Açılış törenine; Belediye Başkanı Niyazi Vural, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Erkan Dündar, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Keskin, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ramazan Eroğlu, çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı. Yaz spor okullarına gençlerin ve çocukların yoğun ilgi gösterdiğini belirten Belediye Başkanı Niyazi Vural, “Belediyemiz, Halk Eğitimi Merkezi, Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediğimiz yaz spor okullarının açılışını gerçekleştirdik. Geleneksel hale gelen yaz spor okulları geçen yıl pandemi nedeniyle açılamamıştı. Bir yıl aradan sonra bu açılışı yapmak bizleri sevindirdi. Bizler de öğrencilerimizin ve gençlerimizin istekleri doğrultusunda futbolundan basketboluna, masa tenisinden badmintonuna birçok dallarda kurslar açtık. Bugün burada yaz spor okullarına katılanlardaki heyecanı görmek bizleri son derece mutlu etmiştir. Spor yapmanın yaşı yok 7'den 77'ye herkesin spor okullarından faydalanmasını istiyoruz. Geleceğin futbolcuları, basketbolcuları olacaksınız” dedi.

“Kursların yıl boyu devam etmesini istiyoruz”

İlçenin birçok spor dalında şampiyonlar çıkardığını ifade eden Başkan Vural; “Sadece sporda değil resimde, müzikte, tiyatroda da yeteneği olan gençlerimiz var. Gençlerimizin ruhsal bedensel gelişimi için sağlıklı yetişebilmeleri için müzikle resimle sanatın her alanı ile barışık olmalarını en az bir spor dalında kendilerini geliştirmelerini istiyoruz. Bizler belediye olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Kursların sadece yaz aylarında değil yıl boyu devam etmesini istiyoruz. Çocuklarımız ve gençlerimiz okula gittikleri dönemlerde de bu kurslara devam etsinler. Çivrilimize yapacağımız Geleneksel Spor Merkezi'nin müjdesini buradan vermek istiyorum. Bu spor merkezinin içerisinde bir at çiftliği olacak. Yaz-kış at çiftliğine gelip ata binecekler. Kurslarımıza katılan öğrencilerimize ve gençlerimize aileleriyle birlikte teşekkür ediyor, yaz spor okullarının ilçemize hayırlı olmasını, güzellikler getirmesini diliyorum” şeklinde konuştu.

Çocuklar ve yetişkinlere özel birçok kurs var

İlçede geleneksel olarak düzenlenen yaz spor okullarında 06-15 yaş arasındaki çocuklara yönelik gitar, bağlama, futbol, basketbol, voleybol, İngilizce, satranç, drama, halk oyunları, karate, masa tenisi, badminton, dart, bocce, kort tenisi, bilek güreşi ve güreş yer alıyor. Yetişkinlere yönelikte bilgisayar kursu, hızlı klavye, yaşlı bakım hijyen eğitimi, gitar, bağlama, halk oyunları, İngilizce (A-1), drama, diksiyon, işaret dili, ilk yardım, iş güvenliği ile kurban kesimi yer alıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER