ÇİVRİL'DE PALYATİF BAKIM MERKEZİ HİZMETE GİRDİ

ÇİVRİL'DE PALYATİF BAKIM MERKEZİ HİZMETE GİRDİ

Çivril Devlet Hastanesi’nde 10 yataklı Palyatif Bakım Merkezi ve Tomografi cihazi Denizli Valisi Hasan Karahan’ın da katıldığı törenle hizmete girdi.

Çivril Devlet Hastanesi’nde 10 yataklı Palyatif Bakım Merkezi  ve Tomografi cihazının hizmete girdi. Açılış törenine; Denizli Vali Hasan Karahan, AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Çivril Kaymakamı Armağan Önal, Belediye Başkanı Gürcan Güven, İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk ile hastanenin diğer idarecileri ve personeli katıldı. Törende Vali Karahan; Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Berna Öztürk ve sorumlu doktordan cihaz hakkında bilgiler aldı. Görüntüleme sırasında minimum radyasyon dozu kullanarak, en iyi görüntüyü sağlayacak şekilde dizayn edilmiş üs​t düzey teknolojilere sahip bir radyolojik görüntüleme sistemi olduğunu belirten Uzm. Dr. Öztürk; “Bu cihaz Hastanemizde verilecek sağlık hizmeti kalitesini artıracak ayrıca tomografi görüntüleme ihtiyacı olan hastaların sevkleri önlenecek, hastalarımızın çok daha kısa sürelerde tanı ve tedavi görmesine imkan sağlayacaktır” dedi. Mamografi ve Röntgen bölümlerini de inceleyen Vali Karahan, buradaki yeni cihazları da inceleyerek sorumlulardan bilgi aldı.

VALİ KARAHAN HASTALARI ZİYARET ETTİ
Yaşamı tehdit eden hastalıklardan kaynaklanan problemler ile karşılaşan hastaların ve hasta yakınlarının yaşam kalitesini, başta ağrı olmak üzere tüm fiziksel, psikososyal ve ruhsal problemlerin erken tespit edilerek ve etkili değerlendirmeler yapılarak önlenmesi veya giderilmesini amacıyla hizmet verecek olan 10 yataklı Palyatitif Bakım Merkezi’nde açılış yapıldıktan sonra, tek tek hasta odalarını ziyaret eden Vali Karahan, yatan hasta ve yakınları ile sohbet ederek; geçmiş olsun dileklerini iletti. Son olarak Diyaliz Merkezi’nde tedavi gören hastaları da ziyaret eden Vali Karahan  hastalara geçmiş olsun dileklerini iletti.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER