Çoban: “O günlere geri dönmek istemiyoruz”

Yeme-içme sektörü olarak pandemi döneminde zor günler geçirdiklerini ifade eden Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES) İl Temsilcisi Engin Çoban; “Yeme içme sektörü olarak 15 ay gibi uzun bir zamanda zor bir süreç atlattık. Bu saatten sonra da tekrar o günlere geri dönmek istemiyoruz” dedi.

Çoban: “O günlere geri dönmek istemiyoruz”

Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES) İl Temsilcisi Engin Çoban, Beyaz İnci Düğün Salonu’nda basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Etkinlikte konuşan Çoban, “Bizim açımızdan güzel bir etkinlik oldu. Pandemi dolayısıyla uzun süre bir araya gelemedik ve pandemi tedbirleri hafifledikten sonra bütün arkadaşlarımız çok yoğun bir şekilde çalıştı. Şimdi de işlerin tekrar hafiflemesi nedeniyle bir araya gelelim istedik. Sizlerle beraber aile arasında bir kahvaltıyla bir arada olmak istedik. Yeme içme sektörü için de 15 ay gibi uzun bir zamanda zor bir süreç atlattık. Kapalı kaldık, sadece paket servisleriyle hizmet ettik. Bu saatten sonra da tekrar o günlere geri dönmek istemiyoruz ve o günlere geri dönmediğimiz müddetçe de her günümüzü kazanç olarak görüyoruz. Sektörde yeni yetişen eleman konusunda bir sıkıntı yaşıyorduk. Pandemiyle beraber sektörden kalifiye eleman noktasında çok fazla arkadaşımız ayrıldı. Şimdi tekrar bu arkadaşlarımızı geri kazandırma ve yeni personel yetiştirme babında çalışmalarımız devam ediyor. Kalifiye elemanlarımızın sektörümüzden gitmesi bu zorlu süreçte bizleri tabii ki etkiledi. Üniversitelerden ve çıraklık eğitim gibi mesleki eğitim merkezlerinden yeni kalifiye eleman yetiştirme konusunda destek bekliyoruz. Umarım yakın zamanda personel eksiğimizi tamamlarız” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER