Çocuk evlerine Merkezefendi Belediyesi desteği

Kentteki 3 çocuk evinin kirasını karşılama kararı alan Merkezefendi Belediyesi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile protokol imzaladı. Vali Hasan Karahan’ın da katıldığı protokol ile Merkezefendi Belediyesi, 3 çocuk evinin kira bedelinin 5 yıl süre ile ödeyecek.

Çocuk evlerine Merkezefendi Belediyesi desteği

Merkezefendi Belediyesi, kentteki 3 çocuk evinin kirasını karşılama kararı aldı. Merkezefendi Belediyesi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile protokol imzaladı. Valilik Toplantı Salonu’nda yapılan törenine; Vali Hasan Karahan, Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Süleyman Erdoğan katıldı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile Merkezefendi Belediyesi arasında yapılan protokol çerçevesinde 3 çocuk evinin 5 yıllık kira bedeli Merkezefendi Belediyesi’nce karşılanacak. Törende konuşan Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu; “Belediye olarak 3 çocuk evinin 5 yıllık kira bedelini karşılayacağız. Bugün Valimiz Sayın Hasan Karahan’ın katılımlarıyla protokolümüzü imzalıyoruz. İlçemizde yaşayan tüm hemşehrilerimize hizmet etmeye devam ediyoruz. Özellikle geleceğimiz olan çocuklarımızın yanında olduğumuzun da altınız çizmek istiyorum. Bu çerçevede protokolümüz hayırlı olsun” dedi.

Vali Karahan; çocukların toplu yaşanılan kuruluşlar yerine, ev ortamında temel ihtiyaçlarının karşılanarak yaşamlarını sürdürmeleri gerektiğini belirtti. Toplumla iç içe olabilecekleri mahalleler içerisinde müstakil yapı veya apartman dairelerinde bakımlarının yapılmasının altını çizen Vali Karahan; çocuğun arkadaşlık, komşuluk ve mahalle gibi kavramlar ile toplumsal değerleri yaşayarak öğrenmelerine, sosyal, zihinsel ve bedensel gelişimlerinin yanı sıra sağlıklı bir kişilik ve iyi alışkanlıklar kazanması açısından önemli olduğunu belirtti.

MUHAMMET KARAÇAY

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 17:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211