Çocuklar erkekliğe adımlarını attı

Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı tarafından bu yıl 9’uncusu organize edilen ‘Geleneksel Toplu Sünnet Düğünü’ yapıldı.

Çocuklar erkekliğe adımlarını attı

Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı  (PASVAK)  ‘Geleneksel Toplu Sünnet Düğünü’nü bu yıl gerçekleştirdi. Bu yıl 9’uncusu gerçekleştirilen sünnet düğününe; PASVAK Başkanı Prof. Dr. Bülent Topuz’un yanı sıra Vali Yardımcısı Mehmet Okur, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, sünnet olan çocuklar ve aileler katıldı. Etkinlikte konuşan PASVAK Başkanı Prof. Dr. Bülent Topuz; “Biz, 2 bin kişiye 365 gün yemek yeriyoruz. Bunun dışında Ramazanları iftar sofralarında buluşuyoruz. Kurban eti eşliğinde bayramlaşıyoruz. Muharrem Ayı’nda yine sofralarda, Vakıflar Haftası’nda panellerde buluşuyoruz. Bir veren elden bir de alan elden yılın annesini seçiyoruz. Bunların içerisinde bizi en fazla sevindiren, mutlu kılan bu sünnet düğünüdür. Çünkü çocukları sevindirmenin ve onlarla birlikte sevinmenin başka bir anlamı var. Nitekim bu sünnet düğünlerine protokol de iştirak ediyor. Onlar da bizi yalnız bırakmıyorlar ve mutlaka geliyorlar. Hep birlikte hediyelerini veriyoruz. Hediyeler de Denizli’nin hayırseverleri tarafından çantalara konuyor, çocukları giydiriyorlar. Denizli hep birlikte bir iş yapmış oluyor. PASVAK buna aracılık ediyor. Vakıflar, insanların çocuklarına miras bıraktıkları kurumlar değildir, topluma miras bırakılan kurumlardır. Toplum onlara sahip çıkar. PASVAK da bunun çok güzel bir örneği. Denizli de buraya sahip çıkıyor, yardım ediyor. PASVAK da bu yardımları ve sahip çıkışın karşılığını bu şekilde topluma geri veriyor. Çocukların unutamayacağı şeyleri yaşatmak çok güzel” dedi.

“PASVAK’la yoğun bir işbirliği içinde çalışıyoruz”

PASVAK’ın kurulduğundan beri birçok güzelliklere imza attığını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “İhtiyaç sahibi insanları, hayırseverlerle buluşturuyor. Her geçen gün daha büyük güzellikler yapmaya devam ediyor. Kuruluşundan bugüne, emek vermiş olan herkese teşekkür ediyorum. Hakkın rahmetine kavuşanların da mekanları cennet olsun, ruhları şad olsun. Sünnet şöleninin bugün 9’uncusunu gerçekleştiriyoruz. Bu da bizim değerlerimizden, inançlarımızdan biri. Böyle bir sünnet şöleni yapılması da çocuklarımızın bu güzelliği yaşamasıdır. Düğün, şölen havasında yapılıyor olması, çok kıymetli. Bu çocuklarımız, gençlerimiz gelecekte bu ülke ve bu şehirde yaşayacak. Bu ülke ve şehri sahip çıkacak. Onları geçmişte bu güzellikleri yaşatmamız, geleceğe sağlam adımlarla yürümelerini sağlamamız gerekiyor. Tüm güzellikleri adım adım, eksik olmadan elimizden geldiğince yaşatmamız gerekiyor. Bu noktada PASVAK’a çok teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak PASVAK’la yoğun bir işbirliği içinde çalışıyoruz. İnşallah sıkıntılı olan insanlarımıza elimizi ve inşallah birçok güzellikleri yaparak, yolumuza devam etmek istiyoruz. Emek veren PASVAK Başkanımıza, yöne tim kurulu üyelerine ve tüm hayırseverlerimize çok teşekkür ediyorum. Allahım yarınımızı bugünden daha güzel eylesin” diye konuştu. 

“Çocuklar erkekliğe ilk adımı attılar”

Vali Ali Fuat Atik’in selamlarını ileten Vali Yardımcısı Mehmet Okur, “Birlik ve beraberliğin göstergesi, acıların ve sevinçlerin paylaşılmasıdır. Acılar paylaşıldıkça azalır, mutluluklar da paylaşıldıkça çoğalır. Dolayısıyla bugün burada bu görevi hep birlikte yapmak için toplandık. Çocuklarımız, hayatlarının önemli bir merhalesini ve hayatları boyunca unutamayacağı bir etkinliği gerçekleştirdiler. Erkekliğe ilk adımı attılar. Aileleri de bu mutluluğu, çocuklarımızla beraber yaşadılar” şeklinde ifade etti. Çocukların doyasıya eğlendiği etkinlikte, sünnet olan çocuklara hediyeler dağıtıldı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER