“ÇOCUKLARINIZ BİZE EMANETTİR”

Denizli Milli Eğitim İl Müdürü Mahmut Oğuz, 1.132 resmi ve özel kurum, 9.794 derslik, 187.658 öğrenci ve 14.355 öğretmen ile 2018-2018 eğitim ve öğretime yılına başladıklarını belirterek mesaj yayınladı.

“ÇOCUKLARINIZ BİZE EMANETTİR”

Denizli Milli Eğitim İl Müdürü Mahmut Oğuz, 2018-2019 yılı eğitim öğretim yılı zilinin çalması nedeniyle değerli yönetici, öğretmen ve eğitim çalışanlarına, kıymetli velilere ve sevgili öğrencilere hitaben mesaj yayınladı.

Denizli Milli Eğitim İl Müdürü Oğuz, mesajında “Yöneticisi, öğretmeni, öğrencisi ve velisi ile yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın coşkusunu, tatlı telaşını ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. İlimizde 1132 resmi ve özel kurumumuz, 9794 Derslik, 187.658 öğrencimiz ve 14.355 öğretmenimiz ile eğitim öğretime başlıyoruz. Eğitim, şüphesiz her dönemde bütün toplumların öncelikleri arasında yer almıştır. Günümüzde de büyük bir hızla değişen ve gelişen milletler, dünya birincisi olma yarışlarını, bütün bireyler için sağlanan kaliteli ve nitelikli bir eğitimle güçlendirip hızlandırmaktadır. Bu hedefi gerçekleştirmek için, eğitimde kalitenin yükseltilmesini, eğitim siteminin küreselleşen dünyanın şartları ve toplumun beklentileri doğrultusunda çağdaş ölçütlere kavuşturulmasını, ezbercilikten uzak, insanı temel alan, bilginin üretilmesini ve kullanılmasını öğreten çağdaş eğitim politikaları ile araç ve yöntemlerinin benimsenmesini amaçlayan çalışmalar kararlılıkla sürdürülmektedir. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu eğitim-öğretim yılında da en büyük amacımız, çocuklarımızı ve gençlerimizi bilim ve teknolojinin gerektirdiği şartlar yanında, pedagojik eğitim esasları doğrultusunda yetiştirip; yüreği insan sevgisiyle dolu, Türk Milletinin milli, ahlaki, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen ve koruyan, ailesini, vatanını, milletini ve bayrağını seven ve bunları davranış haline getiren başarılı bireyler olarak yetiştirmektir.” dedi.

“MUTLU VE GÜZEL BİR GELECEK İÇİN HER ZAMAN SİZİN YANINIZDAYIZ”
Denizli Milli Eğitim İl Müdürü Mahmut Oğuz, “Sevgili öğrenciler, Uzunca bir tatil sonrası, eğitim-öğretime başlamanın tatlı heyecanını yaşıyorsunuz. Tatilde güzel ve eğlenceli vakit geçirerek dinlenmiş olduğunuzu umuyorum. Şimdi okula umut ve heyecanla başlamanın zamanı geldi. Daha mutlu ve güzel bir gelecek için her zaman sizin yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim.” Şeklinde vurguladı. 

“ÇOCUKLARIMIZI SİZLERE EMANET EDİYORUZ”
Oğuz, mesajında “Değerli öğretmenler, sizlere emanet ettiğimiz çocuklarımızı, koruyan ve geliştiren, ailesini, vatanını, milletini seven, topluma karşı sorumluluk duyan kişiler olarak hayata hazırlayacağınıza olan inancım tamdır. Sizlere inanıyor, güveniyor ve başarılar diliyorum.” Dedi.

“İYİ BİR TOPLUMUN TEMELİ AİLEDE ATILIR”
Oğuz, “Değerli veliler, çocuklarımızın yetişmesinde öğretmenlerin olduğu kadar sizlerin de emeği vardır. Hiçbir zaman unutmayalım ki, iyi bir toplumun temeli ailede atılır. Bir aile, değerlerine ne kadar sahip çıkarsa, toplum da o kadar sağlam olur.  Çocuklarımızı sadece maddi yönden değil, manevi yönden destekleyerek her zaman onların yanında olduğumuzu hissettirmeliyiz.” Dedi.

“BAŞARILI BİR YIL GEÇİRMEMİZİ DİLİYORUM”
Denizli Milli Eğitim İl Müdürü Oğuz, mesajın sonunda şu görüşlere yer verdi:“Bu duygu ve düşüncelerle; 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında geleceğimizin teminatı sevgili yavrularımızı, fedakar öğretmenlerimize emanet ediyor, yeni eğitim-öğretim yılının başta sevgili öğrencilerimiz ve ailelerine, fedakar ve onurlu mesleği temsil eden öğretmenlerimize ve tüm milli eğitim camiamıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, başarı dileklerimle sevgilerimi sunuyorum.”

Yeşim Aydemir

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER