“ÇOCUKLARINIZI YETENEKLERİNE GÖRE TERCİH YAPMAYA TEŞVİK EDİN”

Denizli Uğur Okulları’nda, ‘Üniversite Tercihlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar’ konulu bir konferans veren Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Öğrenci Kaynakları Direktörü Eray Mazanoğlu, öğrenci velilerine seslenerek; “Çocuklarınızı yeteneklerine göre tercih yapmaya teşvik edin” dedi.

“ÇOCUKLARINIZI YETENEKLERİNE GÖRE TERCİH YAPMAYA TEŞVİK EDİN”

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Öğrenci Kaynakları Direktörü Eray Mazanoğlu, Denizli Uğur Okulları’nda öğrenci ve velilerle bir araya geldi. ‘Üniversite Tercihlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar’ konulu konferansta öğrenci ve velilerin üniversite tercihleriyle ilgili sorularını yanıtlayan Mazanoğlu, önemli uyarılarda bulundu. Özellikle anne ve babaların, çocuklarını, kendi kafalarındaki kriterlere göre meslek seçimi için zorladıklarını söyleyen Mazanoğlu, bunun ciddi bir hata olduğunu belirterek; “Her anne ve baba elbette ki çocuklarının iş garantili ve prestiji yüksek bir meslek edinmesi ister. Fakat çocuklarının yeteneğine göre tercih yapılmaması durumunda, ileride mesleklerinde başarısız olma ihtimali ortaya çıkar. Buna izin vermemek gerekir” dedi.

“GELECEK POTANSİYELİ OLAN MESLEKLERE YÖNELMEKTE FAYDA VARDIR”
Üniversite ve meslek tercihi yaparken, sadece bugünün önde gelen mesleklerine bakmamak gerektiğini de sözlerine ekleyen Mazanoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu yıllarda ön planda olan bir mesleğin, gelecekte çok aranan bir meslek olacağının garantisi yoktur. Bu nedenle de, gelecek potansiyeli olan mesleklere yönelmekte fayda vardır.” Tercih yapılacak üniversite ve bölümle ilgili ön araştırmanın da çok önemli olduğunu vurgulayan Mazanoğlu, “Üniversite tercihi yaparken okuduğunuz bölümün yurt dışı olanaklarını, yabancı dilde eğitimin olup olmadığını, okurken diğer bölümlerden ders alınabiliyor mu? Mezuniyet sonrası, başka ülkelerde eğitime devam edip, edemeyeceğinizi öğrenin” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2018, 10:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner206

banner205