Cuma Namazında Tütün Bağımlılığı Vaazı

Pamukkale Kaymakamlığı tarafından yürütülen ‘Tütün Bağımlılığı İle Mücadele Projesi’ kapsamında Cuma namazı öncesinde Delikliçınar Yeni Camii’nden merkezi yayın sistemi ile sigaranın zararları hakkında bilgi verildi.

Cuma Namazında Tütün Bağımlılığı Vaazı

Pamukkale Kaymakamlığı Proje Ofisi tarafından yürütülmekte olan ‘Tütün Bağımlılığı İle Mücadele Projesi’ tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda, Ulu Camii’nden sonra Delikliçınar Yeni Camii’nde de vatandaşlara, Cuma namazı öncesinde, İl Müftülüğü Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinatörü Osman Verim tarafından tütün bağımlılığı ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Sigaranın zararları hakkında bilgi veren Verim; özellikle sigara kullanan insanların eşi, çocukları ve sevdikleri için sigarayı bırakabileceklerini belirtti. Delikliçınar Yeni Camii’nden merkezi yayın sistemi ile diğer camilerde de yapılan bilgilendirme ile birçok vatandaşa ulaşıldı.

Cuma namazının ardından Delikliçınar Yeni Camii önünde Pamukkale İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından 173 vatandaşa karbonmonoksit ölçümü yapılırken; Yeşilay Denizli Şubesi tarafından vatandaşlara bilgilendirme yapıldı. Bağbaşı Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden oluşan ‘İyilik Takımı’, vatandaşlara dondurma ikramında bulunarak, sigarayı bırakmak isteyenler için kent merkezinde müracaat edebilecekleri polikliniklerin adreslerinin yer aldığı kartvizitler dağıttı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER