'CUMHUR İÇİN CUMHUR İTTİFAKI'

'CUMHUR İÇİN CUMHUR İTTİFAKI'

Buldanlı hemşerileriyle buluşan MHP Denizli Milletvekili adayı Mehmet Uz, neden Cumhur İttifakı’nda yer aldıklarını açıklayarak; “tamamen ülkemizin çıkarlarını düşünerek AK Parti ile bir ittifak yaptık. Bu ittifak da Cumhur için yapılmış Cumhur İttifakıdır" dedi.

24 Haziran’da yapılacak seçim  çalışmalarına hız kesmeden devam eden MHP Denizli Milletvekili Adayı Mehmet Uz, seçim çalışmaları kapsamında Buldanlı hemşerileriyle bir araya geldi. Buldan’da vatandaşların büyük ilgisiyle karşılaşan Uz, MHP’nin neden Cumhur İttifakı’nda yer aldıklarını Buldanlı anlattı. Milletvekili Mehmet Uz, "Konu şahıs konusu değil.  Mevzu devlet konusuydu. Dış güçler demokrasimize leke sürmeye kalkmış. Ülke bütünlüğümüze tehditler savuruyor. Biz de MHP olarak hükümetimizin yanında yer alarak, bu ülkenin seçilmiş Cumhurbaşkanına ve yönetim kadrolarına destek olduk. Vatandaşlarımızın demokrasi haklarına sahip çıktık. Bunu hiçbir çıkar beslemeden yaptık. Biz bu ülkenin çıkarları söz konusu olduğunda elimizi her zaman taşın altına koyduk. Bunu geçmişte bu ülkenin insanları çok defa şahit oldu. Şimdi ise tamamen ülkemizin çıkarlarını düşünerek AK Parti ile bir ittifak yaptık. Bu ittifak da Cumhur için yapılmış Cumhur İttifakıdır" dedi. 

“GEREKEN DERS SANDIKTA VERİLECEK”
Muhalefeti de sert bir dille uyaran Mehmet Uz, “Ülkenin şanlı komutanına dil uzatanlar, milletimizin resmi televizyon kanalını satmayı planlayanlar, ülkemizin değerini hiçe sayanlar var. Bu kişilerin tek derdi ise terör örgütünün sırtını sıvazlayan, heykel dikme hayali olan bir şahsa özgürlük kazandırmaktır. Bu ülkede binlerce suçsuz cana kıyan canilere değil özgürlük yatacak mezar bile verilmemelidir. Bu kişilere milletimiz gereken dersi sandıkta verecektir” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER