'CUMHUR İTTİFAKI, BİR KUVAYİ MİLLİYE RUHUDUR'

'CUMHUR İTTİFAKI, BİR KUVAYİ MİLLİYE RUHUDUR'

Muhsin Yazıcıoğlu’nun yol arkadaşı olan AK Parti Denizli Milletvekili Adayı Mustafa Semerci, Güne Bakış programına Yazıcıoğlu’nun, eşi tarafından kendisine hediye edilen takım elbiseyle canlı yayına çıktı. 
24 Haziran ile ilgili açıklama yapan Semerci, Cumhur İttifakı’nı aslında bir Kuvayi Milliye ruhuyla olan bir ittifak olarak görmek gerektiğinin altını çizdi.

AK Parti Denizli Milletvekili Adayı Mustafa Semerci, DRT Denizli’de yayınlanan ve İrfan Atasoy tarafından hazırlanıp sunulan Güne Bakış programının konuğu oldu. Büyük Birlik Partisi’nin Merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu tarafından hediye edilen takım elbiseyle programa çıkan Milletvekili Adayı Semerci, programda seçim süreci ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Muhsin Yazıcıoğlu’nun yol arkadaşı olan Semerci, Muhsin Yazıcıoğlu ile tanışmasının ve dostluğunun da bir münakaşayla başladığına dikkat çekti. Semerci, “Demek ki iyi dostluklar, yol arkadaşlıkları hep kavgalarla başlarmış. Bizimki de öyle oldu. Çok sağlam bir dostluğumuz oldu. Ailesiyle de bu dostluğumuz sürüyor” dedi. 

“CUMHURUN İTTİFAKI, KUVAYİ MİLLİYE RUHUYLA OLAN BİR İTTİFAKTIR” 
‘Neden cumhur ittifakında olmayı zaruret bildiniz?’ sorusunu yanıtlayan Milletvekili Adayı Semerci, “Gezi olayları oldu bu ülkede. 17-25 Aralık vakaları. Ardından da en şiddetlisi 15 Temmuz hain darbe teşebbüsü. Dış güçler, tankla topla tüfekle yapamadıklarını, içerideki hainleri kullanarak bunları yapmaya çalıştılar. İşte biz bu noktada dedik ki, milli ve yerli olanlar bir yerde olmaları lazım” cevabını verdi. Semerci, ayrıca; Cumhur İttifakı’nı aslında bir Kuvayi Milliye ruhuyla olan bir ittifak olarak görmek gerektiğinin de altını çizdi. 

“TÜRK-İSLAM ÜLKÜSÜNÜ ÜZERİMDE TAŞIYORUM”
Türk-İslam ülküsü ile yoğrulan bir mücadeleden geldiğini de belirten Semerci, “gerek İslamiyet gerekse Türklük birbirine bağlıdır. Et ile kemik gibidir. Ne mutlu bana ki Türk İslam Ülküsünü üzerimde taşıyorum” diye konuştu.  

İRFAN ATASOY  

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER