Cumhurbaşkanı başlattı! Denizli'den destek yağdı!

Kabine toplantısının ardından ‘Ulusa Sesleniş’ yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Biz bire yeteriz Türkiyem” diyerek ‘Milli Dayanışma Kampanyası’ başlattıklarını duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 7 maaşını bağışladığı kampanyaya Denizli’den destek yağdı.

Cumhurbaşkanı başlattı! Denizli'den destek yağdı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, korona virüs tedbirleri kapsamında yeni kararların alındığı kabine toplantımsının ardından ‘Ulusa Sesleniş’te bulundu.

“Biz bire yeteriz Türkiyem” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kampanyaya 7 aylık maaşımı bağışladığını söyledi. Özellikle iş insanlarına kampanyaya destek çağrısında bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sivil toplum kuruluşlarımızın da, imkanları çerçevesinde ihtiyaç sahiplerine destek olmaya çalıştığını biliyoruz” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından başlatılan kampanyaya Denizli’den destek yağdı. Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında; “Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı, YÖK Başkanımızın bizleri teşvik ettiği ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ Milli Dayanışma Kampanyası’na bir aylık maaşımı vererek katılıyorum” dedi.

BAŞKAN FİLİZ VE BAŞER’DEN 100 BİN TL’LİK BAĞIŞ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başlattığı kampanya hakkında sosyal medya hesabından açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Necip Filiz; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı ihtiyaç sahiplerine destek çalışması ‘Milli Dayanışma Kampanyası’na biz de şirketimizden 100 bin TL ile katılıyoruz. El ele gönül gönüle vererek birlikte başaracağız inşallah” diye konuştu. Öte yandan AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Ekrem Başer de kampanyaya destek veren isimler arasında yer aldı. Başkan Başer; “Devlet millet el ele verdik hep birlikte başaracağız. Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde Başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’na Aile Şirketimizden 100 bin TL ile katılım sağlıyoruz” dedi.

BAŞKAN ÖRKİ, 6 AYLIK MAAŞINI BAĞIŞLADI

Milli Dayanışma Kampanyası’na katılan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “‪Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülük ederek başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası’nı gönülden destekliyor ve 6 aylık maaşımı bağışlıyorum. Haydi! Hep birlikte bu kampanyaya omuz verelim ve bu süreci dayanışma ile atlatalım” dedi.

BAŞKAN İNAMLIK VE ÖZBAŞ’TAN 3 AYLIK MAAŞ BAĞIŞI

Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan 'ın başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'na ben de 3 aylık maaşımı bağışlayarak katılıyorum. Gün birlik ve beraberlik olma günüdür” şeklinde ifade etti.

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş ise şunları aktardı: “Gün bir olma günü, vakit dayanışma vaktidir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülük ettikleri Milli Dayanışma Kampanyasını can-ı gönülden destekliyor, ben de 3 aylık maaşımı bağışlıyorum.”

“BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”

Kampanyaya destek veren isimlerden biri de Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural oldu. Başkan Vural; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası’na bir aylık maaşım ile katılıyorum. El ele gönül gönüle vererek birlikte başaracağız inşallah” dedi.

5 AYLIK EMEKLİ MAAŞINI BAĞIŞLADI

Milli Dayanışma Kampanyası, ‘Cumhur İttifakı’ tarafından da ilgi gördü. MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, kampanyaya destek olduğunu açıkladı. Başkan Birtürk; “Milli Dayanışma Kampanyası’na 5 emekli maaşımı bağışlamakla katılıyorum” şeklinde ifade etti.

“BU SIKINTILI GÜNLERİ HEP BİRLİKTE AŞALIM”

Kampanyaya destek veren bir diğer isim de Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağınç oldu. Başkan Sağınç, şunları aktardı: “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülük ederek başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası’na gönülden destekliyor ve 1 aylık maaşımı bağışlıyorum. Haydi! Hep birlikte bu kampanyaya destek verelim. Allah'ın izniyle bu sıkıntılı günleri hep birlikte aşalım. Karınca, kararınca az çok demeden biz bize yeteriz Türkiyem.”

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2020, 17:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211