Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Partili milletvekilleriyle görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nde milletvekilleri ile bir araya geldi. Toplantıya katılan AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin; toplantıda kentin beklentilerini aktardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Partili milletvekilleriyle görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin milletvekilleriyle toplantı gerçekleştirdi. AK Parti Genel Merkezi’nde yapılan toplantıya; Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Genel Sekreter Fatih Şahin, Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ve AK Parti TBMM Grup Başkanı Naci Bostancı’nın yanı sıra Ankara, Çankırı, İstanbul, Kırıkkale, Kırklareli, Aksaray, Antalya, Balıkesir, Bursa, Denizli, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, İzmir, Kahramanmaraş, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya, Muğla, Osmaniye, Sakarya, Şanlıurfa, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak milletvekilleri katıldı.

“Yoğun bir çalışma dönemi olacak”

Toplantı sonrasında gazetecilere açıklama yapan ve teşkilatlar, milletvekilleri ve belediye başkanları ile yapılan görüşmelerin süreceğini söyleyen Ömer Çelik, “Bugün Cumhurbaşkanımızın başkanlığında gerçekleşen toplantıda milletvekillerimiz bölgeleri ile ilgili olarak ihtiyaçlar, devam eden projeler, sahadaki değerlendirmelerle ilgili görüşleri paylaştılar. Genel Başkanımızın milletvekillerimize ve teşkilatlara söylediği, yapılması gereken birinci işin, öncelikli olarak vatandaşlarla daha güçlü bir şekilde bir arada olunması yönünde. Tedbirlere uyarak teşkilatlarımızın ve milletvekillerimizin geçmişte olduğu gibi önümüzdeki dönemde vatandaşlarımızla bir araya gelecekleri yoğun bir çalışma dönemi olacak” dedi. Milletvekillerinin salgınla mücadele konusunda görüşlerini paylaştıklarını, tarım, terörle mücadele konularının değerlendirildiğinin altını çizen Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasında milletvekillerine ve teşkilatlara tavsiyeleri ve talimatlarının yanı sına salgınla mücadele Türkiye’nin pozitif ayrışan yönleri ile ilgili değerlendirmede bulunduğunu ifade etti. Çelik, “Cumhurbaşkanımızın yaptığı önemli vurgulardan bir tanesi yeni anayasa yapma sürecine güçlü bir şekilde sahip çıkılması yönünde. Türkiye’de sürekli anayasa arayışı vardır, Cumhurbaşkanımız bunun gerçekleşmemiş olmasının kabul edilemeyeceğini, Türkiye’nin muhakkak süratle sivil bir anayasaya kavuşması gerektiği şeklinde değerlendirmeleri oldu” diye konuştu.

Şahin Tin, Denizli’nin beklentilerini aktardı

Toplantıya AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin de katıldı. Toplantının ardından sosyal medyadan açıklama yapan Milletvekili Şahin Tin, şu ifadelere yer verdi: “Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, Genel Merkez'de düzenlenen istişare ve değerlendirme toplantısına katıldık. Kentimizin talep ve beklentilerini aktarma fırsatı bulduğumuz verimli geçen toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum.” (İHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER