Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yılbaşı açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan korona virüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirler kapsamında cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yılbaşı açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yılbaşında villa ve otellerde parti yapılacağı yönündeki söylemlere ilişkin “Güvenlik güçlerimiz her türlü tedbiri alacak. Bunlara müsaade etmemiz mümkün değil” dedi.

İşte, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasından notlar:

KORONA VİRÜS AŞISI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, korona virüs aşısı olacağını dile getirerek şu ifadelere yer verdi: "Tıp mensubu değilim, benim alanım ekonomi. Yalnız ülkemin başkanıyım. Başta kendi danışmanlarım var. Sağlık Kurulum var. Bunun yanında da bakanım var. Kendilerinden edindiğim bilgilerle ilk etapta Çin’den gelecek 50 milyon anlaşmamız var. Yalnız ilk 4,5 milyon gelecek. Öncelikle sağlık elemanlarımız olmak üzere aşılama sürecini başlatacağız. Ben aşı olacağımı zaten açıklamıştım. Bu konuda tüm vatandaşlarımı da aynı hassasiyete davet ediyorum. Birlikte bu konuda bu işin mütehassısı olan doktorlarımızdır. Herkes bu alanda konuşmamalı. Konuşacak olanlar varsa hocalarımızdır, doktorlarımızdır. Aşı geldiğinde biz de tüm arkadaşlarımızla birlikte aşıyı olacağız. Temennimiz inşallah bununla birlikte bu koronovirüs belasına karşı mücadelemizi en başarılı şekilde verelim. İlk etapta Çin var aynı zamanda Almanya var. Bu iki ülkeden gelecek aşılarla birlikte sürecimizi işleteceğiz."

YILBAŞI KUTLAMALARI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yılbaşında otel ve villalarda kutlama yapılacağı yönündeki iddialara karşın, "Pazartesi günü kabine toplantımız var. Partiler, otellerde olsun villalarda şurada burada olsun güvenlik güçlerimiz gerekli tedbiri alacak. Bunlara müsaade etmemiz mümkün değil. Bizim için insanımızın hayatı her şeyin ötesindedir. Bu tür şeylere fırsat vermeye niyetimiz yok. Bir şey olsa bak devlet nerede, devlet gerekeni yapmadı diyecekler. Buna fırsat veremeyiz. İstihbaratımız her türlü tedbiri alarak bu işlerin üzerine gidecek." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER