Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Denizli’nin 6 bölgesine turizm düzenlemesi…

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Denizli’deki 6 turizm bölgesinde düzenleme yapıldı. Karar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Denizli’nin 6 bölgesine turizm düzenlemesi…

Bazı alanlarda ilan edilen turizm merkezleri ile kültür ve turizm koruma ve gelişim bölgelerinin iptali, sınırlarının yeniden belirlenmesi, isim ve statülerinin değiştirilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan karara göre, Türkiye’deki 30 turizm merkezi ile 5 kültür ve turizm koruma ve gelişim bölgesi iptal edilirken, 31 turizm merkezi ile 10 kültür ve turizm koruma ve gelişim bölgesinin sınırları yeniden belirlendi. Denizli’de ise 6 turizm bölgesinde düzenleme yapıldı.

Denizli Çardak-Beylerli/Burdur Akgöl Termal Turizm Merkezi ile Denizli Termal Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi iptal edildi. Sınırları yeniden belirlenen yerler Akköy-Gölemezli Termal Turizm Merkezi ile Buldan-Tripolis Termal Turizm Merkezi’nin sınırları yeniden belirlendi.

Öte yandan Aydın Buharkent/Denizli-Sarayköy Termal Turizm Merkezi'nin adı; Denizli Sarayköy Termal Turizm Merkezi olarak değiştirilerek, sınırları yeniden tespit edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER