CUMHURBAŞKANI START VERDİ, ACIPAYAM HAREKETE GEÇTİ

CUMHURBAŞKANI START VERDİ, ACIPAYAM HAREKETE GEÇTİ

Acıpayam’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan ‘Okuma-Yazma Seferberliği’ kapsamında toplantı gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, ‘Okuma Yazma Seferberliği’ başlattı. Bu kapsamda Acıpayam İmam-Hatip Ortaokulu Konferans Salonu’nda toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya; Acıpayam Kaymakamı Ali Şanlıer, Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, AK Parti İlçe Başkanı Nur Hayat Şanlı, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı İsmail Güdül, İlçe Emniyet Müdürü Naci Avşar, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çiçekdemir, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Özkan Sağun, daire ve kurum amirleri, okul müdürleri ve muhtarlar katıldı.

“ACIPAYAM’DA 46 YAŞ ÜSTÜNDE BİN 100 KİŞİ OKUMA-YAZMA BİLMİYOR”
Toplantıda konuşan Acıpayam Kaymakamı Ali Şanlıer, ‘Okuma-Yazma Seferberliği’ konusunda bilgiler verdi. Şanlıer; Acıpayam genelinde 46 yaş üstü bin 100 kişi civarında okuma yazma bilmeyenin bulunduğunu söyledi.

ŞEVKAN’DAN TAM DESTEK
Kampanyanın düzenlenmesine öncülük eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür eden Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan; “Bu ülke okullarımız ve öğretmenlerimizin sırtında yükselecek. Bu kampanyada Belediye olarak her noktasında gece gündüz yanındayız” dedi. Okuma-yazmanın önemine değinen Başkan Şevkan,  sık sık kitap dağıtarak okumaya teşvik ettiklerini söyledi.

BAŞKAN ŞANLI’DAN TEKLİF
AK Parti İlçe Başkanı Nur Hayat Şanlı’da yaptığı konuşmada kampanyanın önemine değindi ve emeği geçenlere teşekkür etti. Başkan Şanlı, bu kampanyanın yanı sıra okumaya teşvik etmek üzere Acıpayam’daki bütün kurum ve kuruluşların katıldığı kitap okuma etkinliği düzenlenmesi konusunda teklif sundu.

FERHAT SOLKOL

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER