Cumhurbaşkanı’ndan Çivrilli Muhammet Dede’ye onur

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın ev sahipliğinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul töreni düzenledi.

Cumhurbaşkanı’ndan Çivrilli Muhammet Dede’ye onur

Denizli'deki bahçesinden topladığı elmaları Barış Pınarı Harekatı'na destek olmak için Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesi’ne götürerek güvenlik güçlerine teslim eden Muhammet Yılmaz da davetliler arasında yer aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın ev sahipliğinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul töreni düzenledi. Kabul töreni ilk kez Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi Sergi Salonu'nda yapılırken, törene Barış Pınarı Harekatı'na katılan kahraman askerler de davet edildi. Denizli'deki bahçesinden topladığı elmaları Barış Pınarı Harekatı'na destek olmak için Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesi’ne götürerek güvenlik güçlerine teslim eden Muhammet Yılmaz, Hakkari'nin Yüksekova İlçesi’ne bağlı Suüstü Köyü’nde tepeye diktiği direkte Türk Bayrağı’nı dalgalandıran 82 yaşındaki Seyit Tahir Öztepe ve Diyarbakır HDP binası önünde dağa kaçırılan oğlu için nöbet tutan Hacire Akar da davetliler arasında yer aldı.

“ÜLKEMİZİ ZAFİYETE UĞRATMA ÇABALARI BEYHUDEDİR”

Beş bin kişinin davet edildiği kabul töreninde Barış Pınarı Harekatı'na katılan kahraman askerler, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi Sergi Salonu girişinde karşılandı. Kabul töreninde bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin gücünün, bekası söz konusu olduğunda diğer tüm farklılıklarını aşarak birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde hareket edebilme kabiliyetinden geldiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, doğrudan ülkemize saldırmakla hedeflerine ulaşamayanların her fırsatta birlik ve beraberliği hedef aldıklarına dikkat çekerek, “Barış Pınarı Harekatı bir kez daha göstermiştir ki milletimizin içine fitne sokarak, ülkemizi zafiyete uğratma çabaları beyhudedir. Milletimiz o engin irfanıyla bağımsızlığına ve geleceğine yönelik her türlü tehdit karşısında tek yumruk olmayı sürdürmektedir. Malazgirt’ten İstiklal Harbi’ne uzanan ve günümüze kadar gelen kadim tarihi yürüyüşümüzde bu gerçek hiçbir zaman değişmedi. Biz de her fırsatta ne diyoruz; tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Her dönemde olduğu gibi günümüzde de kimi gafletten kimi bilinçli bir şekilde kendi ülkesinin ve milletinin karşısında yer alanlar vardır. Bunların hem sayıları çok azdır hem de milletimizde ciddiye alınacak bir karşılığı yoktur. Öyleyse bir olmaya, iri olmaya, diri olmaya ve kardeş olmaya, hep birlikte Türkiye olmaya devam ettikçe Allah’ın izniyle bizi hiçbir engel, hiçbir güç durduramaz” ifadelerini kullandı.

“2023 HEDEFLERİMİZİN HER BİRİNE ULAŞMAKTA KARARLIYIZ”

Cumhuriyetimizin 100. yıldönümü olan 2023 yılı için çok önemli hedefler belirlediklerinin altını çizen Erdoğan, “Son 6 yılda üst üste yaşadığımız sıkıntılar 2023 hedeflerimizin bazılarının gerçekleşme süreçlerini biraz ötelemiş olabilir. Ama ne zaman olursa olsun 2023 hedeflerimizin her birine ulaşmakta kararlıyız. Hem kendi vatandaşlarımız hem de gözünü ve kalbini bize yöneltmiş tüm kardeşlerimiz için buna mecburuz. Bu ülke dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olmayı hak ediyor, güvenli ve müreffeh bir ülkede yaşamaya layıktır. Bu kadim devlet maziden atiye uzanan köprüyü güçlü bir şekilde muhafaza etmekte kararlıdır. Ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırmakla aynı zamanda yeni nesillere 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçirebilme imkanı da sağlamış olacağız. İnşallah cumhuriyetimizi daha nice yıllara çok daha güçlü, çok daha müreffeh bir şekilde hep beraber taşıyacağız. Buradan bölgemizdeki ve dünyadaki tüm devletlere çağrıda bulunmak istiyorum: Gelin Türkiye’nin bu kutlu yürüyüşünde yanında yer alın. Tarih boyunca bu millete birlikte hareket edip pişman olan zarar gören kimse yoktur. Buna karşılık yine tarih boyunca bu ülkeye ve bu millete düşmanlık edip iflah eden de yoktur. Biz güvenliğimizi de refahımızı da sevgimizi de dostlarımızla paylaşmaktan memnuniyet duyarız. Gittiğimiz her yere kavga değil sevgi götürmenin gayreti içindeyiz. Bunun içinde gittiğimiz her yerde gözümüz toprağın altındaki veya üstündeki zenginliklere değil sadece insanların gönüllerine yöneliyor. Bu anlayışla dünyanın dört bir yanında edindiğimiz 100 milyonlarca dostumuz bizim en büyük zenginliğimizdir. Allah dostlarımızın ve onların samimi dualarının eksikliğini göstermesin” diye konuştu.

ELMASINI MEHMETÇİĞE GÖTÜRMÜŞTÜ

Denizlili 70 yaşındaki Muhammet Yılmaz, bahçesinde yetiştirdiği elmaları kasalara koyarak, Türk Bayrakları’yla süslediği ve üzerine ‘Hedef Kızıl Elma’, ‘Barış Pınarı Harekatı’ yazdığı minibüsüyle Çivril’den yola çıktı. 18 saat yol giden Yılmaz, Suriye sınırı olan ve Mehmetçiğin bulunduğu Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesi’ne ulaştı. Çivril elmalarını ilçedeki güvenlik güçlerine ve AFAD yetkililerine teslim eden Yılmaz, herkesin takdirini almıştı.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2019, 13:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211