CUMHURBAŞKANI'NIN AFRİKA TURUNDA 2 DENİZLİLİ

CUMHURBAŞKANI'NIN AFRİKA TURUNDA 2 DENİZLİLİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5 günlük Afrika turuna çıktı. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin de eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir dizi temaslarda bulunmak üzere 5 günlük Cezayir, Senegal ve Mali olmak üzere Afrika turuna çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ve AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin eşlik etti.

İLK DURAK; CEZAYİR
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindekilerin Afrika turu zirvesinde ilk olarak Cezayir'i ziyaret etti. Erdoğan, havaalanında düzenlenen resmi törende; Cezayir Dışişleri Bakanı Abdelkader Messahel, Posta, Haberleşme ve Bilgi Teknolojileri Bakanı Houda Imene Feraoun ve Türkiye'nin Cezayir Büyükelçisi Mehmet Poroy tarafından karşılandı.

İKİ ÜLKE ARASINDA ANLAŞMALAR İMZALANDI
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cezayir’deki temasları kapsamında ilk olarak Şehitler Abidesi’ni ziyaret etti. Anıta çelenk bırakan ve şehitler için dua eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Cezayir Millet Konseyi Başkanı Abdelkader Bensalah ve Türk heyetinde bulunan bakanlar da eşlik etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ziyaretinin ardından Sheraton Otel’de Cezayir Başbakanı Ahmed Ouyahia’yı kabul etti. Kabulün ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Cezayir Başbakanı Ouyahia’nın huzurunda, iki ülke arasındaki anlaşmalar ilgili bakanlar ve kurum yöneticileri tarafından imzalandı. Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cezayir Başbakanı Ouyahia ile çalışma yemeğine geçti.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER