CUMHURBAŞKANI'NIN ÇARDAK HAVAALANI İLGİSİ

CUMHURBAŞKANI'NIN ÇARDAK HAVAALANI İLGİSİ

AK Parti Denizli Teşkilatı’nın 6’ncı olağan genel kuruluna katılmak amacıyla Denizli’ye gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminde kritik noktalarından biri olan Çardak Havaalanı’ndan övgüyle bahsetti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Denizli’ye gelerek; AK Parti Denizli 6’ncı Olağan İl Kongresi’ne katıldı. Kongreye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra; Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Önceki Dönem Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı AK Parti Denizli Milletvekili Dr. Sema Ramazanoğlu, AK Parti Denizli Milletvekilleri Cahit Özkan ve Şahin Tin, İl Başkanı Necip Filiz, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, ilçe belediye başkanları, delegeler, partililer ve on binlerce vatandaş kongrede yer aldı. Denizli'yi kalkındırmak için de var güçle çalıştıklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz 2015’te yaşanan darbe girişiminde kilit noktalarından biri olan Çardak Havaalanı’ndan övgüyle bahsetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Çardak hava Limanı’na yeni bir terminal binası yaparak hava limanımızı büyütüp modernleştirdik. Hava limanının 2003 yılında 37 bin olan yolcu trafiği, 2017 yılında 684 bine ulaştı. Nereden nereye?” dedi. (2. Bölüm 38’inci dakika)

15 TEMMUZ’DA NELER YAŞANMIŞTI?
FETÖ'nün 15 Temmuz akşamı, darbe girişimi sırasında Çardak Havaalanından Ankara'ya asker sevkiyatı için Denizli'den 580 askeri personel Çardak Havaalanını kullanarak Ankara'ya götürülmek istenmişti. Ancak vatandaşlar askeri aracın önüne geçerek havaalanına girmesini engellemiş, pistin ışıklarının söndürülüp nakliye uçaklarının inişine izin verilmemişti. O gece ile ilgili olarak özellikle ilçedeki bayanların askeri araçların üzerine çıkarak, direksiyon kısmına kadar çıkıp, araçların ilerlemesini durdurmuştu. O gece boyunca askerlerin araçtan inmelerini engelleyen vatandaşlar sabaha kadar nöbet tutmuştu. 

 

AHMET ACUR

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER