“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi en büyük reform”

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan, "AK Parti iktidarları döneminde hayata geçen en büyük reform; Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin hayata geçtiği 24 Haziran 2018'den günümüze kadar 3 yıllık sürede çok büyük başarılar elde ettik" dedi.

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan, TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin 24 Haziran 2018'de yapılan seçimlerle tam anlamıyla hayata geçtiğini hatırlatan Özkan, “AK Parti iktidarları döneminde hayata geçen en büyük reform; Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi. Cumhuriyetimizin kuruluş ve kurtuluş sürecinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde bu ülke, milletçe yekvücut olmak suretiyle kısa süre zarfında adliyede, mülkiyede, hastanede, ulaşımda, sağlıkta, eğitimde, tarımda, hayvancılıkta, ihracatta ve bir refah istikametinde nasıl hızlı adımlar atmışsak, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin hayata geçtiği 24 Haziran 2018'den günümüze kadar 3 yıllık süre zarfında da çok büyük başarılar elde ettik" diye konuştu.

“Hiçbir zaman güçlü hükümet istemediler”

Demokrasi yolculuğunun, cuntalarla darbelerle darbe teşebbüsleriyle kesintiye uğradığını belirten Özkan, bu süreçlerin kapanmasının yolunun, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi olduğunun da 2016'daki darbe teşebbüsü akşamında bir kez daha görüldüğünü kaydetti. Çıkarılan derslerle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin hayata geçirildiğini dile getiren Özkan, "FETÖ'sü, PKK'sı, DEAŞ'ı, DHKP-C'si, çeteleri, mafyaları, derin ve paralel yapıları, Türkiye düşmanları; hiçbir zaman güçlü hükümet istemediler, istikrar ülkesi Türkiye'yi istemediler, güçlü, görevinin başında bir parlamento istemediler. Onun için bu ucube parlamenter sistemi Türkiye'ye zorla dikte ettirdiler. Hamdolsun Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile güçlü hükümet, derin ve paralel yapılarla mücadelede FETÖ, PKK, DEAŞ, DHKP-C ile mücadelede, bölgesel ve küresel güç olma mücadelesinde Türkiye'nin önünü ne kadar büyük bir istikamette açtığını son 3 yıllık süre zarfında gördük. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin önümüzdeki süreçte Türkiye'yi çağdaş, aydınlık yarınlara; gençlerimizi dünya gençliği ile çok daha güçlü bir şekilde rekabet edebilecekleri yarınlara götüreceğine inanıyoruz" dedi. (DHA)

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2021, 14:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER