“CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ YENİ TÜRKİYE'YE DOĞRU AÇILIM SAĞLIYOR”

“CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ YENİ TÜRKİYE'YE DOĞRU AÇILIM SAĞLIYOR”

Ardahan’da Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) 16. Başkanlar Kurulu Toplantısı’nda konuşan Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Arslan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin, yeni söylemler ve yeni ihtiyaçların olduğu bir dönemde yeni Türkiye'ye doğru açılım sağladığını söyledi.

BİK Yönetim Kurulu Üyesi Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcisi Mustafa Arslan, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) 16. Başkanlar Kurulu Toplantısı’na katıldı. Ardahan'da bulunmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Arslan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne değinerek; “Yeni sistemle iletişimde de yeni düzenlemeler bekleniyor. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi yeni Türkiye'ye doğru açılım sağlıyor. Yani eski ezberlerimizden vazgeçip yeni yaklaşımlar ortaya koyma, yeni söylemler ve yeni şeylerin yapılmasına ihtiyacı olan bir döneme giriyoruz. Geriye doğru baktığımızda Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü fikir işçilerinin basın kartlarını düzenleyen, devletin enformasyon ihtiyacını ve tanıtım ihtiyacını karşılayan bir kurumdu. O kurum Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’na dönüşmüş oldu. Bunların hepsi Türkiye'nin yeni vizyonuna uygun. Türkiye'nin gönül coğrafyasına açılacak tarzda” dedi.

“BİK'İN DESTEKLEME AYAĞININ YENİDEN KURGULANMASINA İHTİYAÇ OLABİLİR”
Ardahan'daki bir gazetenin internet sitesi yoluyla aslında global bir yayıncılık yaptığını söylemenin yanlış olmayacağını belirten Arslan, “Ardahan'da üretilen bir haberin Afrika'nın, Amerika'nın herhangi bir yerinde tüketilmesi söz konusu. Bu nedenle BİK'in destekleme ayağının yeniden planlama anlamında da kurgulanmasına ihtiyaç olabilir. Bu çerçeveden baktığımızda hem yerel ihtiyaçları karşılayacak hem yerelden yaygına, oradan da globale gidecek yaklaşımları sergileyebilecek bir vizyonu olacak yapıları ortaya koymak lazım” ifadesini kullandı. (AA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211