Cumhuriyet 97 yaşında!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 97'nci yıl dönümü, korona virüs tedbirleri kapsamında düzenlenen törenle kutlandı.

Cumhuriyet 97 yaşında!

Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Valilik önünde tören düzenlendi. Törene; Vali Ali Fuat Atik, AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, 11'inci Tugay ve Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Cengiz Güven, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, MHP Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk, CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu ve vatandaşlar katıldı.

Tören, Denizli Büyükşehir Belediye Bandosu'nun gösterisiyle başladı. Törende, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu.

Ardından Tebrikat Kabul Töreni’ne geçildi. Vali Ali Fuat Atik, protokol üyelerinin tebriklerini kabul etti. Törende İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlediği yarışmada 1'inci olan Hayırseverler Ortaokulu öğrencisi Ece Nur Erdinç, 'Cumhuriyet' isimli şiirini okudu.

“Cumhuriyet, atalarımızdan kalan en büyük mirastır”

Günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapan Vali Atik; “Geleceğimizin teminatı, demokrasinin sembolü cumhuriyetin 97'inci yılını kutlamanın coşkusunu yaşıyoruz. Cumhuriyet atalarımızdan ulusumuza kalan en büyük mirastır. Bizler bu mirası korumayı ve yaşatmayı büyük bir görev edinerek hayatlarımızı sürdüreceğiz. Emin adımlarla birlik ve beraberlik içinde ilerliyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi Türk milletinin karakterine ve geleneklerine en uygun yönetim biçimi cumhuriyettir. Bugünün gururunu ve coşkusunu yaşıyoruz. Bizler Türk milleti olarak her zaman daha ileriye inançla ve durmadan yol alacağız. Bizler devletimizin ve milletimizin bekası için çalışmaya devam edeceğiz ” şeklinde konuştu.

“Cumhuriyetimizin doğum günü”

29 Ekim 1923 tarihinin, gurur dolu tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olduğunu aktaran Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan; “Ülkemizin ve cumhuriyetimizin doğum günü. Büyük mücadele sonucu buralara geldik. Vatanımızın ve bayrağımızın kıymetini bilmeliyiz. Yaşasın Cumhuriyet. Değerlerimize sahip çıkmalıyız. Cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkemizin ve milletimizin yarınları için çalışmak, mücadele etmek ve gerektiğinde fedakârlıkta bulunmak hepimizin görevi ve sorumluluğudur. Bizlere cumhuriyeti armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu ülke için kanını döken, canını veren gazilerimize ve şehitlerimize minnet ve şükranlarımı sunuyor, 97’nci yaşını kutladığımız Cumhuriyet Bayramımızı yürekten kutluyorum” ifadelerini kullandı. Tören, protokol üyelerinin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ve İl Gençlik Spor Müdürlüğü’nün çeşitli yarışmalarda derece elde eden öğrencilere hediyelerini vermesiyle sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2020, 15:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211