Cumhuriyet Bayramı coşkusu ‘Kabul Töreni’yle devam etti

Cumhuriyetin 96'ncı yıl dönümü kutlamaları kapsamında Denizli Valisi Hasan Karahan ve eşi Şule Meral Karahan'ın ev sahipliğinde Cumhuriyet Bayramı Kabul Töreni düzenlendi.

Cumhuriyetin 96'ncı yıl dönümü kutlamaları dolayısıyla Vali Hasan Karahan ve eşi Şule Meral Karahan'ın ev sahipliğinde Anemon Otel’ de Cumhuriyet Bayramı Kabul Töreni düzenlendi. Törene; Vali Karahan’ın yanı sıra, AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, 11. Komando Tugay Komutan Vekili Piyade Albay Bilal Öztürk, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız, İl Jandarma Komutanı Alb. Metin Düz, vali yardımcıları, kaymakamlar, il müdürleri, sivil, askeri ve adli erkan, şehit yakınları, gaziler ile davetliler katıldı. Davetliler Vali Karahan ve eşi tarafından karşılandı.

“MİLLETİN REHBERLİĞİNDE, CUMHURİYETİMİZ İLELEBET YAŞAYACAK”

Törende konuşan Vali Karahan; “Cumhuriyet Bayramımızın 96. kuruluş yıldönümünde bizleri yalnız bırakmadınız. Hepinizi sevgiyle, saygıyla, muhabbetle selamlıyorum. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları sabah erken saatlerde başladı. Yürüyüşlerle devam etti ve akşam da sizlerle birlikteyiz. Cumhuriyet coşkusunun bu heyecanını Rabbim daim etsin. Bizler de Denizlimizde görev yapmaktan ve hizmet vermekten onur duyduk, gurur duyduk. Çok zor günlerden geçtik ama hep beraber inşallah bütün zorlukları aştık. Türk milletinin cesareti ile milli iradenin hakimiyetine her zaman inandık. Her zor durumda milletimize başvurduk. Millet de her zaman en doğrusunu en hakkaniyetlisini bize gösterdi. Milletin rehberliğinde, cumhuriyetimiz ilelebet yaşayacak inşallah, Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Cumhuriyet’in 96. yılında yedi düvele gösterdi kendini. Çevresinde sözü dinlenen, dikkate alınan, düşmanlığından korkulan, dostluk kurulmaya çalışılan bir ülke oldu” dedi.

“HEP BİRLİKTE NİCE 96 YILLARA”

“Bu 96 yılda, alın teriyle emeğiyle atalarımızın hakkı vardır” diyen Vali Karahan, şunları aktardı: “Biz de atalarımızdan aldığımız bu güçle hizmet vermeye devam edeceğiz. Allah bize güç ve kuvvet verdiği sürece bu can bu bedende olduğu sürece biz de hizmet vermeye devam edeceğiz. Sizlerin desteği sizlerin coşkusu ve bizlere olan güveni ile başımızı inşallah yere eğmeyeceğiz. Yedi cihana Denizli’nin cumhuriyete bağlılığını aşk ile gösterdiniz hepinize teşekkür ediyoruz. Tekrardan Cumhuriyet Bayramınızı kutluyoruz. Nice 96 yıllara hep birlikte. Milletimiz yaşasın, cumhuriyetimiz yaşasın, devletimiz yaşasın.”

PASTA KESİLDİ

Konuşmasının ardından Vali Karahan, cumhuriyetin 96. yıldönümü nedeniyle hazırlanan pastayı protokol üyeleri ile birlikte kesti. Eşi Şule Meral Karahan ile birlikte davetlilerin masalarını tek tek gezerek yakından ilgilenen Vali Karahan, tören sonunda konukları kapıda uğurladı.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2019, 18:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER