'CUMHURİYET HALK PARTİSİ KURTULUŞUN VE KURULUŞUN PARTİSİDİR'

'CUMHURİYET HALK PARTİSİ KURTULUŞUN VE KURULUŞUN PARTİSİDİR'

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri kapsamında partisinin Serinhisar’da düzenlediği mitingde konuşan CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, “Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye’nin kurtuluşuna ve Cumhuriyet’in kuruluşuna damgasını vurmuş; kurtuluşun ve kuruluşun partisidir” dedi.

CHP Denizli İl Teşkilatı tarafından 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri kapsamında Serinhisar’da miting düzenlendi. Mitinge; CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, Millet Vekilleri; Melike Basmacı,Kazım Arslan,Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Adayı Gülizar Biçer Karaca,  Milletvekili Adayları; Özgür Savaş Bayar, Milletvekili Adayı İlhan Özcan, Serinhisar İlçe Başkanı Ercan Usta, CHP yönetim kurulu üyelerinin ve partililer katıldı. Vatandaşlara ve partililere yoğun katılım ve ilgilerinden dolayı teşekkür eden Başkan Akbaba; “Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye’nin kurtuluşuna ve Cumhuriyet’in kuruluşuna damgasını vurmuş; kurtuluşun ve kuruluşun partisidir. Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye Büyük Millet Meclisi hükümetlerini ve Cumhuriyetimizin kurumlarını milletimizin tarihine kazandıran partidir. Cumhuriyet Halk Partisi güçlendirilmiş parlamentoya, sosyal devlete ve insani gelişmeye en yüksek değeri veren partidir. Cumhuriyetimizi demokrasiyle, demokrasiyi sosyal devletle taçlandıran partidir. Cumhuriyet Halk Partisi, milletimizi savaşların, yoksulluğun ve geri kalmışlığın pençesinden kurtarmak için, büyük atılımları ve büyük dönüşümleri başlatmış partidir. Anadolu’nun okulu, yolu, altyapısı olmayan kasaba ve köylerinde, başta şeker fabrikaları olmak üzere dokuma, çimento, demir-çelik, maden ve gıda fabrikalarını kurmuş; kamu kaynaklarıyla yerli ve milli üretimi başlatarak kitlesel istihdamı sağlamış partidir” dedi.

“TÜRKİYE, BUGÜN TARİHİ BİR KARARIN EŞİĞİNDE”
Türkiye’nin bir kırılma noktasında olduğunun altını çizen Başkan Akbaba; “Türkiye, bugün tarihi bir kararın eşiğinde. Özgür yurttaşlar olarak kardeşçe bir arada mı yaşayacağız? Yoksa özgürlüğünü yitirmiş ve birbirinden uzaklaşmış kalabalıklara mı dönüşeceğiz? Ülkemiz bugün, kişiselleşmiş, keyfileşmiş tek adam rejiminin tehdidi altındadır. Demokrasimiz, derin bir krizin içindedir. Tek adam rejimi, Gazi Meclis’imizin egemenlik haklarını elinden almaya çalışmakta, kuvvetler ayrılığı ilkesini hiçe sayarak demokrasimizi işlemez hale getirmektedir” diye konuştu.

“TÜRKİYE, ÜRETİMDE VE BÖLÜŞÜMDE UYGAR DÜNYANIN GERİSİNDE KALIYOR”
Türkiye’nin çalışan ve üreten kesimlerinin üretimden hak ettikleri payı alamadıklarının altını çizen Başkan Akbaba; “Ülkemiz nitelikli büyüme potansiyelini gerçekleştiremiyor. Türkiye, üretimde ve bölüşümde uygar dünyanın gerisinde kalıyor. Milyonlarca işçimiz düşük asgari ücretle çalışmak zorunda bırakılıyor. Esnafımız, vergi ve kredi borçlarını ödeyemiyor. Sattığı malın yerine yenisini koyamıyor. Çiftçilerimiz, yüksek girdi maliyetlerini karşılayamıyor. İthalat nedeniyle eziliyor. Düşük ürün fiyatları yüzünden tarlasını terk ediyor. Orman köylülerimiz, sosyal güvenliğe ve emeklilik haklarına sahip olmaksızın çalışıyor. Emeklilerimiz, emekli maaşıyla geçinemiyor. Her geçen gün yoksullaşıyor. Öğretmenlerimiz, düşük maaşa ve kabul edilemez çalışma koşullarına mahkum ediliyor. Yüz binlerce genç öğretmen göreve atanmıyor. Ücretli öğretmenler yoksulluk sınırında çalıştırılıyor. Memurlar, liyakate göre yükseltilmiyor. Atama ve tayinler adaletsiz biçimde gerçekleştiriliyor.” şeklinde ifade edildi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER