Cumhuriyet Kadınları Bozkurt’ta buluştu

Bozkurt Belediyesi’nce ‘Cumhuriyet Kadınları Buluşması’ düzenlendi. Buluşmada ayrıca Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü ile “Kadın Acil Yardım Hattı” protokolü imzalandı.

Cumhuriyet Kadınları Bozkurt’ta buluştu

Bozkurt Belediyesi tarafından ‘Cumhuriyet Kadınları Buluşması’ yapıldı. Buluşmaya; CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Kadın Haklarını Koruma Derneği Denizli Şube Başkanı Nurten Karakış, Türk Kadınlar Konseyi Derneği Denizli Şube Başkanı Gülnur Oymak, kadın muhtarlar, kadın STK başkanları ve davetliler katıldı. Buluşmanın açılış konuşmasını yapan ve kadınların temsiliyet durumunu değerlendiren Belediye Başkanı Birsen Çelik, “Günümüze kadar seçilen erkek vekillerin sayısı, 10 bin 287. Kadın vekillerin sayısı ise 494. Aradaki farkı düşünün. Bugüne kadar 19 kez yerel seçim yapılmış. 19 yerel seçimde 35 bin erkek belediye başkanı seçilmiş. 150 kadın belediye başkanı seçilmiş. Bu oran kadın muhtarlarımızda, kadın oda başkanlarımızda STK’ler, tüm seçilmişler ve tüm temsiliyette öyle. Bu nedenle seçilmiş kadınlarımızın çok önemli birer başarı öyküsü var. Bu hikayeler; artmalı, anlatılmalı, anlaşılmalı ve paylaşılmalıdır. Arkamızdan gelen kadınlara örnek olmalıyız” dedi.

“Kadın Acil Yardım Hattı” protokolü imzalandı

Yapılan konuşmaların ardından Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü ile Başkan Çelik, ‘Kadın Acil Yardım Hattı’ protokolünü imzaladı. Törenden sonra Bozkurt Kadın Kooperatifi ortağı kadınlar, maniler okuyarak etkinliğe renk kattı. Etkinlik Kadın Kooperatifi kadınlarının hazırladığı ikramların sunulmasıyla sona erdi.

Cumhuriyet Kadınları Colossae Thermal Hotel’de ağırlandı

Bokurt’ta yapılan Cumhuriyet Buluşmalarına katılan kadınlar Colossae Thermal Hotel’de ağırlandı. Colossae Thermal Hotel tarafından kadınlar için verilen kokteylde konuşan Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik; “Etkinliğimiz çok güzel ve yoğun geçti, kadınların katılımı gerçekten takdire şayandı. Denizli’nin adında kadın olan her türlü örgütü, her muhtarı, her temsil yeteneği olan kişiler Bozkurt’taydı. Kadın vekillerimiz, kadın belediye başkanlarımız, dernek başkanlarımız oradaydı. Onun için güzel bir kadın buluşması yaptık. Bu bizi daha da heyecanlandırdı, daha da güzel çalıştıracak. Yol arkadaşlarım beni hiçbir zaman yalnız bırakmadılar. Onun için onlara müteşekkirim. Birsen Çelik eğer başarılı bir belediye başkanıysa; bu, onların sayesinde, onların yol arkadaşlığıyla, onların teşvikiyle oluyor” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER