Cumhuriyet Kadınları Derneği, yeni yönetimini belirledi

Cumhuriyet Kadınları Derneği Denizli Şubesi, 8. Olağan Genel Kurulu Makina Mühendisleri Odası Denizli Şubesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdi. ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü’ kapsamında açıklamanın da yapıldığı kongrede 7 kişilik yeni yönetim belirlendi.

Cumhuriyet Kadınları Derneği Denizli Şubesi, 8. Olağan Genel Kurulu’nu Türkiye Makina Mühendisleri Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdi. Genel kurula; 49 üye katılarak oy kullandı. Genel Kurul sonunda derneğin yeni yönetim kurulu belirlendi. Yeni yönetim kuruluna; Cennet Kasapoğlu, Elif Çobanoğlu, Ayşen Dağgezen, Ayşe Gürpınar, Mücella Göksal, Meryem Gündoğdu ve Elif Çetin seçildi. Genel kurulda belirlenen 7 kişilik yeni yönetim, önümüzdeki günlerde toplanarak, başkanını seçecek.

“ŞİDDETİN ESAS NEDENİ CİNSİYET AYRIMCILIĞIDIR”

Genel Kurul öncesinde ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü’ nedeniyle Dernek Başkanı Cennet Kasapoğlu basın açıklaması yaptı. Başkan Kasapoğlu; “Bizler üyeler olarak bir araya geldik. Hepimizin bildiği gibi kadın cinayetleri hızla artmakta. ‘Ölmek istemiyorum’ diyen Emine Bulut’lardan, üniversite öğrencisi Eda’ya kadar, kadınlarımız erkek cinayetlerine kurban gidiyorlar. Bizler kadına şiddet ile ilgili farkındalık oluşturmak istedik. İnsanlarımızın duyarlı olması gerekiyor. Bizler Cumhuriyet Kadınları Derneği olarak mücadelemizi veriyoruz. Kadına şiddeti kınamakla bir yere varamayız. Artık bu konuda çözüm önerileri bulunmalı ve bu olayların önüne geçilmesi gerekiyor. Şiddetin esas nedeni cinsiyet ayrımcılığıdır. Toplumlarda ne kadar çok cinsiyet ayrımcılığı artarsa o kadar da kadına şiddet ve kadın cinayetleri artar. Eğitimsiz işsiz mesleksiz ve karar mekanizmalarında yer almayan kadın ağır bir erkek egemen baskı ortamında güçsüz ve her türlü şiddete açık hale getirilir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2019, 17:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER