CUMHURİYET KADINLARI MEHMETÇİĞE SAHİP ÇIKTI

CUMHURİYET KADINLARI MEHMETÇİĞE SAHİP ÇIKTI

Cumhuriyet Kadınları Derneği Denizli Şubesi 17 Haziran günü Manisa’da 731 Mehmetçiğin zehirlenerek hastaneye kaldırılması ile ilgili olarak basın açıklamasında bulunarak Mehmetçiğe sahip çıktı.

Cumhuriyet Kadınları Derneği Denizli Şubesi 17 Haziran günü Manisa’da 731 Mehmetçiğin zehirlenerek hastaneye kaldırılması ile ilgili olarak basın açıklamasında bulundu. Dernek Başkanı Cennet Kasapoğlu’nun yaptığı açıklamada; “17 Haziran günü Manisa’da 731 Mehmetçiğin zehirlenerek kaldırıldı. Kastamonu’da 38 askerimizin zehirlendiği haberini üzülerek öğrendik. 2 ayda 4 kez tekrarlanan Manisa ve ardından Kastamonu’daki zehirlenmeler hem düşündürücü, hem de vahimdir. Bunu önleyemeyen yetkililer büyük sorumsuzluk ve ciddiyetsizlik içindedir. Türk ordusu bizim gözbebeğimizdir ve ülke savunmasının tek güvencesidir. Devlet milletin emaneti olan askerlerimizi beslenmesinden sağlığına kadar korumak zorundadır. Evlatlarımızı zehirleyenlerin sorumluları bulunup hesap vermelidir. Ordumuz kendi yemeğini kendisi yaparken pişirilen yemekler bir saat önce en yetkili subay tarafından tadılır. Ona bir şey olmazsa Mehmetçiğe dağıtılır. Türk subayı Mehmetçiğini böyle korur. Onun için hayatını ortaya koyar. Tarihte büyük savaşlar vermiş, zaferler kazanmış bir ordu kendi yemeğini mi yapamayacak” ifadelerine yer verdi.

“TÜRK ORDUSUNUN 2 BİN YILLIK GELENEKLERİYLE OYNANDI”

Başkan Kasapoğlu sözlerine şöyle devam etti: “Vatan savunmasında göğsünü siper eden bu ülkenin birlik ve bütünlüğü için 2 bin yıldır mücadele eden Türk ordusunun 2 bin yıllık gelenekleriyle oynanmıştır. Özelleştirilen karavana, özelleştirilen sağlık sistemi ve eğitim sistemiyle Türk ordusuna zarar verildiği çok açıktır ve artık görülmelidir. Özelleştirmeler başlı başına bir güvenlik sorunudur. Askerimizin sorunu hepimizin sorunudur. Bir ayda yaşanan 4 zehirlenme olayı bize bir derstir ve terör örgütlerinin ordumuza karşı sabotajlarına zemin hazırlamaktır. Bu konuda çok dikkatli olunmalıdır. Ordumuzun okullarından, hastanelerinden, karavanasından yetkililerimiz ellerini çekmeli ve kapatmaktan vazgeçmelidir. Bizler Türk anaları olarak, Cumhuriyet Kadınları olarak ordumuza, Mehmetçiğimize zarar veren, zayıflatan her tutum ve davranışın karşısında, evlatlarımızın yanındayız.”

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER