Cumhuriyet ruhu PEV'de can buldu

Özel Pamukkale Eğitim Vakfı (PEV) Okulları, her sene olduğu gibi bu sene de ‘Cumhuriyet Haftası’ etkinlikleriyle kendinden söz ettirdi. PEV, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama töreninin yanında yaklaşık bir hafta boyunca birbirinden farklı etkinliklere imza attı.

Cumhuriyet ruhu PEV'de can buldu

Özel Pamukkale Eğitim Vakfı (PEV) Okulları, her sene olduğu gibi bu sene de ‘Cumhuriyet Haftası’ etkinlikleriyle kendinden söz ettirdi. PEV, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama töreninin yanında yaklaşık bir hafta boyunca birbirinden farklı etkinliklere imza attı. Öğrencilerin cumhuriyet ruhunu derinden hissetmeleri için hazırlanan ve haftanın en dikkat çekici çalışması olan ‘Atatürk ve Cumhuriyet Anıları’ konulu sergi, büyük ilgi gördü. PEV Okulları, Mustafa Kemal Atatürk’ün döneme ait yedi anısı ve bu anılarla ilişkili antika objelerle hazırlanan özel alanlarla adeta bir Atatürk müzesine dönüştü. Sergide; Atatürk’e ait Cumhuriyetin kuruluş dönemini ve sonrasını anlatan ‘Kitap Tutkusundan Liderliğe Uzanan Yol; Sizi Bir Kıvılcım Olarak Gönderiyorum, Alevler Olarak Geri Dönmelisiniz; Büyük Liderin Küçük Mektup Arkadaşı Curtis La France, Benim Hediyem, Bir Emanet; Dal Kesilmeyecek, Köşk Yürüyecek; Ülkenin Kaderini Değiştiren Saat; Her Limanda Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ adlı anılar okul koridorlarında yerini aldı.

ÖĞRENCİLER ANILARI MERAKLA İNCELEDİ

Öğrenciler Retro Antika desteğiyle hazırlanan alanları merakla incelerken Görsel Sanatlar Öğretmeni Gülay Başar’dan Atatürk anılarını dinlediler. ‘Atatürk ve Cumhuriyet Anıları’ sergi alanı, farklı okullardan öğrencilerin de ziyaretine açıldı. Bir hafta boyunca çevre okullardan gelen öğrenciler, okul koridorlarını büyük bir dikkatle gezdiler.

‘CUMHURİYETİN AYAK SESLERİ’ TİYATROSU BÜYÜLEDİ

Dolu dolu bir haftanın sonunda 29 Ekim Salı Günü PEV Okulları Konferans Salonu’nda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı gerçekleştirildi. Tören, Pamukkale Eğitim Vakfı Başkanı Prof. Dr. Hasan Kazdağlı’nın açılış konuşması ile başladı. Konuşmanın ardından 9’uncu sınıf öğrencilerinin drama öğretmenleri ile hazırladıkları ‘Cumhuriyetin Ayak Sesleri’ adlı tiyatro oyununu sergilendi. Tüm katılımcıların beğenisini kazanan gösteri, ayakta alkışlandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER