CUMHURİYETÇİ KADINLARDAN BAKAN SELÇUK’A “ANDIMIZ’I GERİ İSTİYORUZ” ÇAĞRISI

Okulların açılmasına sayılı günler kala basın açıklaması gerçekleştiren Cumhuriyet Kadınları Derneği Denizli Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Elif Çobanoğlu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a “Andımız’ı geri istiyoruz” çağrısı yaptı.

CUMHURİYETÇİ KADINLARDAN BAKAN SELÇUK’A “ANDIMIZ’I GERİ İSTİYORUZ” ÇAĞRISI

Türkiye’de ve Denizli’deki eğitim ordusunda 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı hazırlıklarına başlandı. Anasınıfları ve ilkokul birinci sınıflar oryantasyon derslerine başlarken, Cumhuriyet Kadınları Derneği Denizli Şubesi, basın açıklamasında bulundu. Dernek binasında yapılan açıklamayı Derneğin Yönetim Kurulu Üyesi Elif Çobanoğlu okudu. Açıklamasında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a seslenen Çobanoğlu; “İlkokullarda her gün, ilk derse girerken, çocuklarımızın hep birlikte okuduğu Andımız’ın anasınıfından başlayarak en az 9’uncu sınıfa kadar çocuklarımıza okutulmasını talep ediyoruz. Jeopolitik ve jeostratejik açıdan dünyanın en zor, en önemli ve en değerli coğrafyasında bulunan vatanımızı korumak için, Andımız’daki değerleri benimsemiş nesiller yetiştirmemiz zorunluluktur. Andımız’daki ‘Ne mutlu Türküm diyene’ ifadesi ise; her türlü etnik, dini, mezhebi ayrımı reddeden, milletimizi birleştirici, bütünleştirici ve en önemlisi ulus devlet olmamızı sağlayacak bir öğretidir. Dünyanın pek çok ülkesinde, 72 milletten oluşan ABD’de bile eğitimde tüm çocuklara benzer öğretiler verilmekte, vatanseverliği özendiren antlar okutulmaktadır” dedi.

“OKUL KAPILARINDA ANDIMIZ’I OKUYARAK EYLEM YAPACAĞIZ”
Türkiye genelindeki tüm şubelerle eş zamanlı olarak açıklama gerçekleştirdiklerini vurgulayan Çobanoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “İmza masaları açacağız ve topladığımız imzaları Milli Eğitim Bakanlığı’na yollayacağız. Milletimizin bu konudaki talebini ortaya koyacağız. Ayrıca Andımız okullarımızda okutuluncaya kadar veliler ve tüm yurtseverlerle birlikte okul kapılarında Andımız’ı okuma eylemleri yapacağız. Tüm Türkiye’yi ‘Varlığım Türk varlığına armağan olsun. Ne mutlu Türküm diyene’ nidalarıyla çınlatacağız. Evlerimizde her gün çocuklarımızla birlikte Andımız’ı okuyacağız ve bu değerleri onlara kazandıracağız.”

PINAR ÇANKAYA- DOĞAN AKŞİT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER