“Cumhuriyetimiz, atalarımızdan kalan en büyük miras”

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında; “19 Mayıs’ta başlayan Milli Mücadele’nin,  30 Ağustos’ta Büyük Zafer’le noktalanmasına takiben, Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 29 Ekim 1923 tarihinde ilan ettiği cumhuriyetimiz, atalarımızdan ulusumuza kalan en büyük mirastır” dedi.

“Cumhuriyetimiz, atalarımızdan kalan en büyük miras”

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Vali Atik, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Geçmişimizden aldığımız güçle, ezelden ebede büyük umutlar ve emin adımlarla birlik ve beraberlik içerisinde yürürken, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Türk milletinin karakterine ve geleneklerine en uygun idare’ olarak ifade ettiği geleceğimizin teminatı, dirilişin sembolü cumhuriyetimizin kuruluşunun 97’nci yılını kutlamanın gururunu ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz.  19 Mayıs’ta başlayan Milli Mücadele’nin,  30 Ağustos’ta Büyük Zafer’le noktalanmasına takiben, Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 29 Ekim 1923 tarihinde ilan ettiği cumhuriyetimiz, atalarımızdan ulusumuza kalan en büyük mirastır. Cumhuriyet, geleceğe büyük bir ümitle bakmamızı sağlayan, gurur verici atılımların ve başarıların sağlanması ve her türlü zorlu engelin aşılması mücadelesinde bizlere güç veren bir değerdir. Cumhuriyetin kuruluşunun yıl dönümünü yaşadığımız bu tarihi gün, bizi biz yapan ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme günüdür.

Her yerde ve her ferdimizle milletçe devletimizin bekası milletimizin refahı için çalışmaya, dünyanın gelişmiş ülkeleri ile her alanda yarışmaya ve evrensel insanlık değerlerinin savunulmasına öncülük etmeye, mazlumların yanında, zalimlerin ve vatan hainlerinin ise karşısında olmaya, her zamankinden daha fazla azimli ve kararlıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle; aziz yurdu bize vatan yapan, başta cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanın bölünmez bütünlüğünü, milletin huzur ve sükûnunu sağlayan ve bu kutsal amaç için toprağa düşerek şehitlik mertebesine ulaşmış aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi şükranla anıyor, Denizlili hemşehrilerimizin ve bütün vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211