“CUMHURİYETİMİZ, MİLLETİMİZ VAR OLDUKÇA İLELEBET AYAKTA KALACAKTIR!”

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında “Cumhuriyetimiz, milletimiz var oldukça ilelebet ayakta kalacaktır” dedi.

“CUMHURİYETİMİZ, MİLLETİMİZ VAR OLDUKÇA İLELEBET AYAKTA KALACAKTIR!”

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Erdoğan,  mesajında şu ifadelere yer verdi: “Vatanı uğruna kanlarını döken şehit ve gazilerimiz sayesinde, yok olmaya yüz tutmuş bir millet, son anda küllerinden yeniden doğdu. Muhtaç olduğu kudreti damarlarındaki asil kanda bilip, tarihi kahramanlıklarla dolu ecdadından ve O’nun insanlık tarihine yazdığı eşsiz destandan aldığı güçle ‘Bağımsızlık benim karakterimdir!’ diyen Atatürk'ün önderliğinde kenetlenen aziz milletimiz, tüm dünyanın ibretle izlediği Kurtuluşu Savaşı’nda kazandığı zaferi, diğer ülkelere cumhuriyet gibi bir erdemle duyurdu. İnsanlık tarihine Türk milleti adına altın harflerle yazılan bağımsızlık mücadelemiz, cumhuriyetin ilanı ile taçlandırıldı. Ancak, daha sonra da; kayıtsız ve şartsız milletimizin iradesinde olan bağımsızlığına, darbe ya da tahakkümle, el koymak isteyenler çıktı. İçte ve dıştaki bu şer güçler, en son 15 Temmuz’da olduğu gibi, her seferinde bizzat milletin kendisinden gereken cevabı aldı.

Kahraman ecdadımızın kurduğu ve onlarca yıl yaşattığı cumhuriyeti, onlardan sonra gelenler de her türlü siyasi ve ekonomik hile, baskı ve zorlamaya rağmen ayakta tuttu. Kanı ve canı pahasına, inancının ve egemenliğinin nişanesi bildiği al bayrağı, vatanı ve cumhuriyetine el sürdürmedi. Cumhuriyetimiz, milletimiz var oldukça ilelebet ayakta kalacaktır. Bizler de bir sivil toplum kuruluşu olarak, her zaman aynı bilinçle hareket ettik; milli sorumluluğumuzdan kaçmadık. Tüm gücümüzle, cumhuriyetimizin temel değerlerini korumak için çaba sarf ettik; ediyoruz. Ülkemizi ve cumhuriyetimizi yarınlara daha güçlü taşıyabilmek için çalışmaya ve üretmeye, böylelikle insanımıza ve ekonomimize katkı sağlamaya devam ediyoruz. İşte bu düşüncelerle, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutluyoruz. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşları ve gelmiş geçmiş tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Gazilerimiz ile gazi ve şehitlerimizin yakınlarına, şükranlarımızı sunuyoruz. Cumhuriyetimizin, cumhurun daha nice 95'inci kuruluş yıl dönümlerini kutladığı günler görmesine de duacıyız.”

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER