CUMHURİYETİN 95. YILI DENİZLİ’DE BÖYLE KUTLANDI...

Cumhuriyetin kuruluşunun 95’inci yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Denizli’de de büyük bir coşkuyla kutlandı.

Cumhuriyetin ilanının 95’inci kuruluş yıldönümü, tüm yurtta olduğu gibi Denizli’de de büyük bir coşkuyla kutlandı. Ellerine Türk Bayrağı’nı alan yüzlerce Denizlili, tören alanına gelerek; coşkuya ortak oldu.

Denizli Valiliği önünde düzenlenen tören; Denizli Valisi Hasan Karahan, 11.Komando Tugayı Garnizon Komutan Vekili Bilal Öztürk ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın halkı selamlamasıyla başladı. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

“GURURU VE COŞKUYU HEP BİRLİKTE YAŞIYORUZ”

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı, Denizli Valisi Hasan karahan yaptı. Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamanın gururunun yaşadığını belirten Vali Karahan; “Bugün geçmişimizden aldığımız güçle, ezelden ebede büyük umutlar ve emin adımlarla birlik ve beraberlik içerisinde yürürken, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Türk milletini karakterine ve geleneklerine en uygun idare’ olarak ifade ettiği geleceğimizin teminatı, dirilişin sembolü, cumhuriyetimizin kuruluşunun 95’inci yılını kutlamanın gururunu ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz” dedi.  

RESMİ GEÇİT, TÖRENE RENK KATTI

Vali Karahan’ın konuşmasının ardında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında Denizli’deki okullar arasında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ve branşlarında derece alan sporculara ödülleri verildi.

Törene; Denizli Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Ekibi’nin gösterileri ise damga vurdu.

Okulların, sivil toplum kuruluşlarının, gazilerin, askerlerin ve mehteran takımının katıldığı resmi geçit töreni ise törene renk kattı.

PINAR ÇANKAYA - DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2018, 15:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211